PKS Meandra Dorohucza

Piłkarskie święto w parafii pw. Św. Judy Tadeusza w Dorohuczy prowadzonej przez księdza Stanisława Gałata. Młodzież Parafialnego Klubu Sportowego Meandra okazała się lepsza od Avii Świdnik. W finale XIV Międzypowiatowego Turnieju Juniorów w halowej piłce nożnej rozegranego w hali Zespołu Szkół w Piaskach zawodnicy trenera Leszka Waryszaka po remisie 0:0 zwyciężyli w rzutach karnych 2:0. Celne strzały oddali Jakub Bartocha (najlepszy piłkarz turnieju) i Mateusz Bawół. Trzecią lokatę w turnieju po wygranej 5:0 (bramki: Igor Motyl 3, Łukasz Daniel 2) nad Oleśnią Oleśniki zajęli młodzi futboliści Huraganu Siostrzytów. Królem strzelców został Konrad Żmuda z Avii – zdobywca 5 goli, a za najlepszego bramkarza uznano jego kolegę klubowego Patryka Jaroszka.  Trofea w imieniu starosty świdnickiego Dariusza Kołodziejczyka wręczał Marcin Najda – Przewodniczący Rady Powiatu w Świdniku.

Skład Meandry: Jakub Bartocha (kapitan), Norbert Kucharski, Gabriel Lipiec, Mateusz Bawół, Paweł Kozłowski, Jakub Borowiec, Marek Niedźwiecki i Mateusz Wawrzycki. Kierownik drużyny: Leszek Waryszak.

Najlepszy bramkarz Patryk Jaroszek

Medale „Zasłużony działacz LZS” nadane przez Radę Główną Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Warszawie otrzymali: Jacek Kosierb (Starostwo Powiatowe Świdnik) i Romuald Parczyński (Ognisko TKKF Świt Świdnik), którzy od 2002 roku nieprzerwanie organizują ten turniej. Medale wręczał Jerzy Misztal, wiceprzewodniczący Rady Powiatowej LZS powiatu świdnickiego z siedzibą w Bystrzejowicach.

medale Zasłużont działacz LZS

Jacek KosierbSPORTDariusz Kołodziejczyk,halówka,Jacek Kosierb,Marcin Najda,PKS Meandra Dorohucza,powiat świdnicki
Piłkarskie święto w parafii pw. Św. Judy Tadeusza w Dorohuczy prowadzonej przez księdza Stanisława Gałata. Młodzież Parafialnego Klubu Sportowego Meandra okazała się lepsza od Avii Świdnik. W finale XIV Międzypowiatowego Turnieju Juniorów w halowej piłce nożnej rozegranego w hali Zespołu Szkół w Piaskach zawodnicy trenera Leszka Waryszaka po remisie...