BIEGOWE GRAND PRIX LUBLINA PODSUMOWANE

Na Grand Prix Lublina sezonu 2014/2015 składało się z 7 biegów – 4 biegów dziesięciokilometrowych rozgrywanych pn. „Cztery Dychy do Maratonu”, 2 biegów pięciokilometrowych pn. „Chęć na Pięć” oraz 3 PZU Maratonu Lubelskiego.
Klasyfikacja Grand Prix Lublina prowadzona była w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn (bez podziału na kategorie wiekowe). Aby zostać sklasyfikowanym w Grand Prix Lublina należało ukończyć przynajmniej jeden z ww. biegów. Na koniec cyklu nagrodzonych zostało 10 najwyżej sklasyfikowanych biegaczek oraz biegaczy. Wśród uczestników, którzy ukończyli wszystkie biegi zaliczane do Grand Prix Lublina została wylosowana nagroda niespodzianka.
osina biegi
Po wszystkich biegach zaliczanych do klasyfikacji Grand Prix Lublina wśród kobiet na pierwszym miejscu znalazła się Marta Kloc, tuż za nią jest Magdalena Pałka. Trzecie miejsce na podium zajęła Joanna Gąszczyk. W siedmiu biegach wystartowało 572 biegaczki. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Paweł Wysocki, drugi jest Łukasz Kowalski. Na trzecim miejscu uplasował się Marek Podlipny. W całym cyklu wzięło udział 1973 biegaczy. Najwyższej spośród reprezentantów powiatu świdnickiego zostali sklasyfikowani, panowie: Artur Motyl – 6 miejsce i Jakub Osina – 10 miejsce oraz panie: Anna Psuja – 14 miejsce i Joanna Sekuła – 22 miejsce.