Poród powinien być wzruszającym, pełnym pozytywnych wspomnień wydarzeniem. To jedyne w swoim rodzaju przeżycie, dlatego ważne jest to, by zapewnić rodzącej komfortowe warunki, przy zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa. W związku z tym, dyrekcja SP ZOZ w Świdniku, wraz z kierownictwem Oddziału Ginekologiczno- Położniczego z Patologią Ciąży, rozpoczęła akcję pod hasłem: „Rodzę w Świdniku”.

Celem przedsięwzięcia jest pozyskanie funduszy na zakup nowoczesnego, czterosegmentowego łóżka porodowego. Liczne prośby pacjentek skłoniły władze świdnickiego SP ZOZ-u do działania.

-Przez ostatnie trzydzieści lat wygląd łóżek porodowych nie zmienił się- tłumaczy dyrektor SPZOZ Świdnik lek med. Jacek Kamiński. Pacjentek, chcących rodzić w Świdniku z roku na rok przybywa. Warto, więc zadbać o to, by rodziły w komfortowych warunkach. W kwietniu 2008r. świdnicki Oddział otrzymał tytuł „Szpital Przyjazny Dziecku”. Obecnie Oddział Ginekologii z Patologią Ciąży dysponuje 40 łóżkami, które nie spełniają nowoczesnych standardów technicznych. Rocznie w Świdniku na świat przychodzi ponad 700 maluszków. Większość pacjentek stanowią kobiety z terenu Powiatu Świdnickiego, ale nie tylko. Coraz częściej w Świdniku rodzą mieszkanki Lublina. Nowe łóżko zapewniłoby im poczucie bezpieczeństwa, w zakresie opieki nad matką i noworodkiem- twierdzi Jacek Kamiński.

-Zaletą takiego łóżka jest to, że pacjentka ma pełną regulację zakresu ruchów, które stabilizują układ najkorzystniejszy do porodu. Naszym marzeniem jest zakup dwóch takich łóżek.-dodaje szef świdnickiego SP ZOZ-u. Marzenie dyrektora Kamińskiego wkrótce się spełni, albowiem podczas ostatniej sesji RM, radni przeznaczyli 25 tyś na wsparcie szpitalnej akcji. Kupno nowoczesnego łóżka porodowego wiąże się z wysokim kosztem, blisko trzydziestu tyś zł. Władze SP ZOZ w Świdniku zwróciły się, więc o pomoc do samorządowców wszystkich gmin, z terenu Powiatu Świdnickiego. Apel kierowany jest także do dużych i małych firm oraz do osób prywatnych. Akcję „Rodzę w Świdniku” można wesprzeć poprzez wpłaty dowolnej sumy, na rachunek bankowy szpitala: BGŻ S.A. 92 2030 0045 1110 0000 0125 1980. Szczegółowych informacji udziela zastępca dyrektora SP ZOZ w Świdniku, Elżbieta Romańska- Nowik.

czechowskiNowoczesny sprzęt nie zastąpi, jednak życzliwości ludzkiej i pomocy wykwalifikowanych specjalistów. Za troskę, rzetelną pracę i zaangażowanie, dziękował świdnickim pielęgniarkom i położnym, w dniu ich święta (12 maja), członek zarządu powiatu Leszek Czechowski. Na ręce Beaty Kafarskiej – przewodniczącej Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych oraz Doroty Goc – przewodniczącej Związku Zawodowego Pracowników Bloku Operacyjnego i Intensywnej Terapii, przekazał kwiaty oraz okolicznościowe podziękowanie.

 

M.Szczerba

redAKTUALNOŚCICzechowski,Kamiński,łóżkaporodowe,swidnik,szpital
Poród powinien być wzruszającym, pełnym pozytywnych wspomnień wydarzeniem. To jedyne w swoim rodzaju przeżycie, dlatego ważne jest to, by zapewnić rodzącej komfortowe warunki, przy zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa. W związku z tym, dyrekcja SP ZOZ w Świdniku, wraz z kierownictwem Oddziału Ginekologiczno- Położniczego z Patologią Ciąży, rozpoczęła akcję pod hasłem:...