BRĄZOWI MEDALIŚCI NA KORCIE

Sporym sukcesem zakończył się start Julii Piątek (na zdjęciu poniżej) i Rafała Bednarczuka z Klubu Tenisowego Avia Świdnik na mistrzostwach Polski do lat 16 w tenisie ziemnym. Nasz mikst na zawodach rozegranych w Bytomiu wywalczył brązowe medale!!!
piatek
Po wolnym losie w pierwszej rundzie, świdnicka para w kolejnej pokonała reprezentantów AZS Poznań – Martę Zając i Andrzeja Urjasza w dwóch setach 6:4, 6:3. W półfinale, Julia i Rafał zmierzyli się z Wiktorią Rudkowską i Bartoszem Łosiakiem, także z AZS Poznań. Choć przegrali gładko 1:6, 0:6, wynik nie do końca oddaje to, co tak naprawdę miało miejsce na korcie.
Warto dodać, że zawodnicy Avii zagrali ze sobą w mikście po raz pierwszy i od razu odnieśli tak duży sukces w postaci medalu mistrzostw Polski. Na pocieszenie podopiecznym trenera Aleksandra Żyły pozostał fakt, że mecz o wejście do finału przegrali z późniejszymi mistrzami Polski.