PIERWSZY SPARING PIŁKARZY AVII NA REMIS

W pierwszym meczu sparingowym przed nowym sezonem 2015/2016 trzecioligowi piłkarze GPTS Avia Świdnik zremisowali dzisiaj na bocznym boisku Areny Lublin z Lublinianką 1:1 (0:1). Gospodarze zdobyli prowadzenie w 12 minucie, a wyrównanie padło w 85 minucie gry po indywidualnej akcji i celnym strzale w długi róg w wykonaniu Wojciecha Białka.
Trener żółto-niebieskich Jacek Ziarkowski desygnował do gry dwie jedenastki.
gpts avia 2008
W pierwszej połowie zagrali: Mateusz Zawiślak, Adrian Armaciński, Tomasz Czępiński, Michał Maciejewski, Jakub Szymala, Paweł Mazurkiewicz, Michał Sadło, Wiktor Bogusz, Oskar Wróbel, Adam Słowik, Krystian Joć.
W drugiej połowie na placu gry pojawili się: Łukasz Gieresz, Konrad Podstawka, Patryk Grzegorczyk, Michał Maciejewski, Krystian Rodzik, Mateusz Wołos, Sebastian Orzędowski, Patryk Dobrowolski, Adam Nowak, Bartłomiej Mazurek, Wojciech Białek.
W składzie Avii podczas sparingu z Lublinianką zaprezentowało się kilku nowych, testowanych zawodników. Byli to: 19-letni bramkarz z Lublinianki (III liga) – Mateusz Zawiślak, 19-letni obrońca z KS Dąbrowica (klasa okręgowa) – Adrian Armaciński, 19-letni obrońca z Granitu Bychawa (klasa okręgowa) – Jakub Szymala, 19-letni obrońca z Opolanina Opole Lubelskie (IV liga) – Krystian Rodzik, 19-letni obrońca z Hetmana Żółkiewka (III liga) – Wiktor Bogusz, 20-letni pomocnik z Huczwy Tyszowce (klasa okręgowa) – Paweł Mazurkiewicz, 19-letni pomocnik z Górnika Łęczna ostatnio grający w II ligowej Wiśle Puławy (wychowanek Avii) – Patryk Dobrowolski oraz 33-letni napastnik z Orionu Niedrzwica (IV liga) – Wojciech Białek. Ten ostatni występował już w Avii w latach: 2008-2009 oraz 2013.
Kolejnym sparingpartnerem Avii będzie Stal Kraśnik, a mecz zostanie rozegrany w sobotę 18 lipca br. Godzina i miejsce spotkania pozostają do ustalenia.