WOJCIECH KLIMKIEWICZ MISTRZEM ŚWIATA!!!

Wojciech Klimkiewicz zdobył kolejny medal na mistrzostwach świata w brazylijskim jiu jitsu. Na championiacie, który odbył się w Rio de Janeiro świdniczanin nie miał sobie równych i wywalczył złoty medal! Tym samym powtórzył swoje osiągnięcie z 2012 roku na tak prestiżowych zawodach, jakimi są mistrzostwa świata BJJ. Wtedy to także w Brazylii zdobył złoty medal w kategorii purpurowych pasów w wadze superciężkiej.
Wojtek Klimkiewicz
Walka Wojciecha Klimkiewicza (na zdjęciu z lewej) o złoty medal mistrzostw świata 2015:
36-latek ze Świdnika na co dzień zajmuje się sportami i sztukami walki. Prowadzi szkołę oraz szkolenia na terenie Polski i na świecie. Jego największymi sukcesami są medale podczas mistrzostw Europy i świata w brazylijskim jiu jitsu. Dla zawodnika GLADIO Rick Young Black Belt Academy nie był to pierwszy tegoroczny sukces medalowy.
W kwietniu Wojciech Klimkiewicz po raz kolejny w swojej karierze stanął na najwyższym stopniu podium mistrzostw Europy w brazylijskim jiu-jitsu. Tym razem świdniczanin przywiózł najcenniejszy krążek z zawodów NO GI w Rzymie. W stolicy Włoch wygrał rywalizację w kategorii super ciężkiej seniorów w grupie brązowych pasów. Był to jego piąty złoty krążek mistrzostw Starego Kontynentu. W zawodach, organizowanych przez International Brazilian Jiu-Jitsu Federation, najbardziej prestiżową federację na świecie, udział brało ponad 1000 zawodników.
Mistrzostwom Europy w Rzymie towarzyszył również Turniej Rome International Open 2015. W zawodach udanie występowała Alicja Czechowska. Reprezentantka Ric Young Academy zajęła drugie miejsce w kategorii średniej.