SPORT

BIEGALI W PARCHATCE i NAD JEZIORAMI

Miniony weekend był bardzo pracowity dla zawodników spod szyldu Stowarzyszenia Biegający Świdnik. Startowali w biegach organizowanych w sobotę w Parchatce i w niedzielę na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim.
LOGO BIEGAJĄCY ŚWIDNIK
W Parchatce, w biegu na dystansie 7 kilometrów bardzo udanie reprezentowała nas Katarzyna Niedziałek, która w swoim debiucie w zawodach zajęła wysokie, 8 miejsce wśród kobiet legitymując się na mecie czasem 33:47. Na dystansie półmaratońskim (21 km) wystartowało dwóch naszych reprezentantów. Cezary Bednarz wygrał zdecydowanie osiągając na mecie przewagę ponad 5 minut nad drugim zawodnikiem. Jego czas to 1:27:33. Natomiast Jarosław Sławek z czasem 1:57:03 zajął 29 miejsce. Na dystansie ultramaratońskim (60 km) zadebiutował Artur Motyl. Na mecie pojawił się po 6 godzinach i 37 minutach co dało mu wysokie 5 miejsce.
biegacze
Reprezentanci Biegającego Świdnika wzięli udział w jubileuszowym XXV Biegu Jezior. Jak co roku bieg zgromadził mocną stawkę zawodników nie tylko z Polski. W biegu głównym wystartowało 250 osób. Nasi reprezentanci uzyskali bardzo dobre wyniki: Artur Jendrych był 4 w swojej kategorii wiekowej i 6 w klasyfikacji generalnej biegu, Łukasz Augustyniak zajął 8 w kategorii wiekowej i 14 miejsce w „generalce”, a Mirosław Ziółek minął linię mety jako 16 zawodnik w swojej kategorii wiekowej co dało mu 72 miejsce w klasyfikacji generalnej.