SPORT

DZIŚ PIŁKARZE AVII POWALCZĄ O LIGOWE PUNKTY Z WÓLCZANKĄ

W ramach IV kolejki rozgrywek o mistrzostwo grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi piłkarze świdnickiej Avii będą dziś podejmować drużynę Wólczanki Wólka Pełkińska. Od godz. 17.00 zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!!!
DSC_0024
Ludowy Klub Sportowy Wólczanka Wólka Pełkińska został założony w 1964 roku. Barwy klubowe to czarno-czerwone. Największym sukcesem w historii tego klubu jest gra na poziomie III ligi od sezonu 2014/2015. W dotychczasowych trzech meczach nowego sezonu piłkarze Wólczanki zanotowali: remis 1:1 u siebie z Lublinianką, remis 0:0 na wyjeździe z Piastem Tuczempy oraz wygraną 3:1 z Orłem Przeworsk. Bramki w tym ostatnim spotkaniu zdobywali: Krzysztof Pietluch dwie w 55 i 73 oraz Mateusz Kocur w 87 minucie gry. Zespół z Wólki Pełkińskiej z 5 punktami zajmuje aktualnie 10 miejsce w ligowej tabeli.
Drużyna Avii w dotychczasowych meczach: przegrała 0:1 w Rzeszowie ze Stalą, pokonała u siebie Sokół Sieniawa 2:0, a w poprzedniej kolejce spotkań zwyciężyła w Zamościu Hetmana 3:0. Dwa gole – w 30 i 40 minucie – zdobył Bartłomiej Mazurek, a wynik w 59 minucie gry ustalił Wojciech Białek. Żółto-niebiescy mając na koncie 7 punktów plasują się na 5 pozycji w tabeli.
W poprzednim ligowym sezonie, w rundzie jesiennej 10 sierpnia ubiegłego roku Avia po golach: Marcina Byszewskiego w 49, Michała Maciejewskiego w 80, Bartłomieja Mazurka w 90 minucie, zremisowała na wyjeździe z Wólczanką 3:3. W rewanżu, który odbył się awansem 15 listopada ubiegłego roku na stadionie w Świdniku Avia pokonała gości z Wólki Pełkińskiej 3:0! Dwa gole – w 69 i 86 minucie – zdobył Kamil Oziemczuk, a jednego z rzutu karnego w 26 minucie gry strzelił Piotr Wójcik.
Dzisiejszy mecz jako sędzia główny poprowadzi Jakub Pych, reprezentujący Kolegium Sędziowskie Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. 25-letni arbiter z Dębicy debiutował na szczeblu III ligi 12 sierpnia br. w meczu Piast Tuczempy – Wólczanka Wólka Pełkińska, pokazując piłkarzom obu zespołów 8 żółtych i jedną czerwoną kartkę.
Na czele tabeli grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi znajduje się Stal Rzeszów mająca 9 punktów, a tuż za nią z dorobkiem 7 punktów plasują się: Tomasovia Tomaszów Lubelski, Resovia Rzeszów i Lublinianka.
W ramach IV kolejki w dniu dzisiejszym o godz. 17 rozpocznie się siedem spotkań, a w nich zagrają: