SPORT

JUTRO PIŁKARZE AVII ZAGRAJĄ O LIGOWE PUNKTY Z PIASTEM TUCZEMPY

W ramach VI kolejki rozgrywek o mistrzostwo grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi piłkarze świdnickiej Avii jutro będą podejmować drużynę beniaminka – Piasta Tuczempy. Od godz. 17.00 zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!!!
DSC_0960
Klub Sportowy Piast Tuczempy został założony w 1937 roku. Barwy klubowe to pomarańczowo-czarne. Największymi sukcesami w historii tego klubu jest gra na poziomie III ligi od sezonu 2015/2016 oraz zdobycie Pucharu Polski na szczeblu okręgu podkarpackiego w sezonie 2011/2012. W dotychczasowych pięciu meczach bieżącego sezonu piłkarze Piasta zanotowali: wygraną 3:1 w Zamościu z Hetmanem, remis 0:0 u siebie z Wólczanką Wólka Pełkińska, wyjazdową porażkę 0:3 z Lublinianką, remis 1:1 w Chełmie z Chełmianką oraz zwycięstwo 1:0 na własnym boisku nad Orłem Przeworsk. Jedyną bramką w tym ostatnim spotkaniu, w 89 minucie gry, strzelił Wojciech Tołpa. Piłkarze z Podkarpacia zgromadzili 8 punktów co daje im aktualnie ósme miejsce w ligowej stawce.
Drużyna Avii w dotychczasowych meczach: przegrała 0:1 w Rzeszowie ze Stalą, pokonała u siebie Sokół Sieniawa 2:0, zwyciężyła w Zamościu Hetmana 3:0, wygrała u siebie z Wólczanką Wólka Pełkińska 2:1 oraz uległa Lubliniance 2:3. Oba gole w środowych derbach na Arenie Lublin – w 55 i 80 minucie – zdobył Wojciech Białek. Żółto-niebiescy mając na koncie 9 punktów plasują się na 5 pozycji w tabeli.
Jutrzejszy mecz jako sędzia główny poprowadzi Łukasz Krasowski z Leżajska reprezentujący Kolegium Sędziowskie Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.
Na czele tabeli grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi znajduje się Motor Lublin – 12 pkt (w 5 meczach)., druga jest Stal Rzeszów – 12 punktów (w 4 meczach), a tuż za nią z dorobkiem 11 punktów (w 5 meczach) plasuje się Lublinianka.
W ramach VI kolejki w dniu dzisiejszym zostaną rozegrane cztery spotkania, a w nich zagrają: