ŚWIDNICKIE AKCENTY NA XXI MARATONIE „SOLIDARNOŚCI”

W minioną sobotę 15 sierpnia br. na trasie Gdynia – Sopot – Gdańsk odbył się XXI Maraton „Solidarności”. Podczas tegorocznych zawodów uczestnicy mierzyli się nie tylko z dystansem maratońskim 42 km 195 metrów, ale także z upalną pogodą. W imprezie nie zabrakło świdnickich akcentów.
maraton czelej
Wśród 722 osób, które ukończyły maraton zostało sklasyfikowanych dwóch świdniczan. Na 147 miejscu w kategorii Open i 53 miejscu w kategorii M30 zawody z czasem 3 godz. 42 min 51 sek. ukończył RAFAŁ CZELEJ. Tuż za nim – na 148 miejscu w Open i 54 miejscu w kategorii M30 – z czasem tylko o 7 sekund gorszym finiszował PAWEŁ WILKOŁEK.
Najwyższy stopień podium XXI Maratonu „Solidarności” w Trójmieście należał do zawodników z Kenii. Wśród mężczyzn triumfował Joel Maina Mwangi z czasem 2:28:38, a wśród kobiet najszybsza była Gladys Jepkurui Biwott z czasem 2:42:37.