Już jutro, czyli w niedzielę 30 sierpnia br., rozgrywki rundy jesiennej sezonu 2015/2016 zainauguruje piłkarska B klasa. Na tym szczeblu rozgrywkowym (VII liga) powiat świdnicki ma czterech przedstawicieli: spadkowicza z A klasy – LKS Vir Dorohucza, LKS Trawniki, LKS Biskupice oraz powracającą do ligowego futbolu po pięciu latach nieobecności – LKS Perłę Progres Mełgiew. Na inaugurację rozgrywek własnym kibicom zaprezentują się tylko futboliści Viru, którzy na boisku w Dorohuczy o godz. 11 podejmować będą mający aspiracje awansu na wyższy szczebel rozgrywkowy – KS Bronowice Lublin.

LKS Trawniki jesień 2014

LKS Trawniki z rundy jesiennej sezonu 2014/2015.

Tylko na naszym portalu SKARB KIBICA KLASY B, a w nim kadry zawodnicze naszych czterech powiatowych klubów, transfery (kto ubył – kto przybył) wyniki sparingów, dokładny terminarz gier oraz statystyki i ciekawostki!!! Zapraszamy do lektury!!!

JacK

* * *

LUDOWY KLUB SPORTOWY BISKUPICE

Rok założenia klubu: 1960, barwy: zielono-czarne.

Prezes: Zbigniew Bednarczyk, trener – Arkadiusz Pawłowski, kierownik drużyny – Zbigniew Bednarczyk.

logo LKS Biskupice

KADRA

Bramkarze: Kamil Sowa (ur. 1983 r.), Łukasz Szulc (95), Marcin Głażewski (87).

Obrońcy: Robert Haczkur (80), Daniel Kociuba (93), Damian Kowalski (92), Patryk Lichowski (94), Wojciech Nowosadzki (70), Adam Siudziak (97), Sławomir Zarzeczny (91), Sebastian Zawada (88).

Pomocnicy: Mateusz Czarnota (93), Krzysztof Czułczyński (77), Rafał Korchut (96), Grzegorz Krysa (85), Kamil Stasicki (85), Tomasz Wyka (81), Dawid Zawada (88).

Napastnicy: Arkadiusz Andruszak (96), Łukasz Fidecki (82), Jarosław Pietraś (91).

Ubyli: Jacek Kochalski, Piotr Kochalski, Krzysztof Niespodziewany (wszyscy nie wznowili treningów), Paweł Walczak (trener).

Przybyli: Kociuba, Sowa, Stasicki, Zarzeczny (wszyscy Tur Milejów).

Prezes Zbigniew Bednarczyk:Drużyna jest coraz bardziej zgrana. W tej rundzie liczymy na dobre wyniki i miejsce w czołówce tabeli. Jeśli tak będzie to wiosną powalczymy o miejsce dające awans do A klasy.

WYNIKI SPARINGÓW

Huragan 0:0 * Perła Mełgiew 1:0 (Damian Kowalski) * Vir Dorohucza 3:0 (Mateusz Czarnota 2, Sebastian Zawada) * Avenir Jabłonna 3:1 (Mateusz Czarnota 2, Jarosław Pietraś) * Oleśnia Oleśniki 1:4 (Mateusz Czarnota) * Victoria Rybczewice 1:1 (Mateusz Czarnota) rzuty karne 5:6 * MKS Siedliska 4:2 (Dawid Zawada 2, Sławomir Zarzeczny, Jarosław Pietraś) * Tur Milejów (juniorzy starsi) 4:2 (Dawid Zawada, Mateusz Czarnota, Rafał Korchut, Jarosław Pietraś).

TERMINARZ RUNDY JESIENNEJ

I kolejka (niedziela 30 sierpnia godz. 11.00) Świdniczanka Świdnik Mały – LKS BISKUPICE

II kolejka (niedziela 6 września godz. 11.00) LKS BISKUPICE – Starka Stara Wieś

III kolejka (niedziela 13 września godz. 16.00) Sprint Wierzchowiska – LKS BISKUPICE

IV kolejka (niedziela 20 września godz. 16.00) LKS BISKUPICE – Roztocze Batorz

V kolejka (niedziela 27 września godz. 11.00) Perła Rudnik – LKS BISKUPICE

VI kolejka (niedziela 4 października godz. 11.00) LKS BISKUPICE – PERŁA PROGRES MEŁGIEW

VII kolejka (niedziela 11 października godz. 15.00) LKS TRAWNIKI – LKS BISKUPICE

VIII kolejka (niedziela 18 października godz. 15.00) Krzczonovia Krzczonów – LKS BISKUPICE

IX kolejka (niedziela 25 października godz. 11.00) LKS BISKUPICE – KS Bronowice

X kolejka (niedziela 31 października godz. 11.00) Widok Lublin – LKS BISKUPICE

XI kolejka (niedziela 8 listopada godz. 14.00) LKS BISKUPICE – VIR DOROHUCZA

POPRZEDNIE SEZONY

Sezon 2014/2015 B Klasa – 8 miejsce

(16 punktów, 4 zwycięstwa – 4 remisy – 10 porażek; bramki: 39-62)

Najlepsi strzelcy: 20 bramek – Jarosław Pietraś, 4 – Jacek Kochalski.

Sezon 2013/2014 B klasa – 5 miejsce

Sezon 2012/2013 B klasa – 9 miejsce

Sezon 2011/2012 B klasa – 8 miejsce

Sezon 2010/2011 B klasa – 8 miejsce

Sezon 2009/2010 B klasa – 3 miejsce

Sezon 2008/2009 B klasa – 6 miejsce

Sezon 2007/2008 B klasa – 9 miejsce

Sezon 2006/2007 B klasa – 4 miejsce

Sezon 2005/2006 B klasa – 5 miejsce

* * *

LUDOWY KLUB SPORTOWY PERŁA PROGRES MEŁGIEW

Rok założenia klubu: 1960, barwy: czerwono-niebieskie.

Prezes: Artur Derkacz, trener – Jacek Kubicki, kierownik drużyny – Michał Mosak.

logo Perła Mełgiew

KADRA

Bramkarze: Kowalik Krystian (82), Krzysztof Matusiak (90), Przemysław Zieliński (89).

Obrońcy: Sebastian Gołąb (79), Grzegorz Cimek (88), Mateusz Wawszczak (86), Michał Mosak (84), Paweł Korona (78), Rafał Porębski (83), Sebastian Skoczylas (93), Łukasz Wach (83), Mateusz Jarzębowski (90).

Pomocnicy: Łukasz Gołąb (86), Adrian Kalita (92), Andrzej Spodar (73), Artur Derkacz (75), Kamil Mosak (97), Adam Gajowiak (94), Mateusz Dybała (96), Mateusz Kukiełka (91), Mateusz Szajduk (95), Kamil Dyzma (96), Michał Sitkowski (96), Tomasz Sapuła (90).

Napastnicy: Tomasz Korona (80), Kamil Piłat (96), Artur Długosz (75), Grzegorz Bielecki (75), Przemysław Kozioł (89), Patryk Wiński (94).

Prezes Artur Derkacz:W tej chwili najważniejsze, że piłka nożna powraca do kilku latach do Mełgwi. W pierwszej rundzie będziemy chcieli wykorzystać fakt, że poza Świdniczanką z którą rozgrywaliśmy sparingi, pozostali rywale nas nie znają. Dlatego wykorzystując efekt zaskoczenia możemy się pokusić o kilka niespodzianek.

WYNIKI SPARINGÓW

Perła – Vir 0:0 * Huragan Siostrzytów 0:1 * Huragan Siostrzytów 0:3 *Świdniczanka Świdnik Mały 0:4 * Świdniczanka 2:2 (Adam Gajowiak, Sebastian Skoczylas).

TERMINARZ RUNDY JESIENNEJ

I kolejka (niedziela 30 sierpnia godz. 11.00) Sprint Wierzchowiska – PERŁA

II kolejka (niedziela 6 września godz. 11.00) PERŁA – Roztocze Batorz

III kolejka (niedziela 13 września godz. 16.00) Perła Rudnik – PERŁA

IV kolejka (niedziela 20 września godz. 16.00) Krzczonovia Krzczonów – PERŁA

V kolejka (niedziela 27 września godz. 11.00) PERŁA – LKS TRAWNIKI

VI kolejka (niedziela 4 października godz. 11.00) LKS BISKUPICE – PERŁA

VII kolejka (niedziela 11 października godz. 15.00) PERŁA – KS Bronowice

VIII kolejka (niedziela 18 października godz. 15.00) Widok Lublin – PERŁA

IX kolejka (niedziela 25 października godz. 11.00) PERŁA – VIR DOROHUCZA

X kolejka (niedziela 31 października godz. 11.00) Świdniczanka Świdnik Mały – PERŁA

XI kolejka (niedziela 8 listopada godz. 14.00) PERŁA – Starka Stara Wieś

POPRZEDNIE SEZONY

Sezon 2009/2010 A Klasa Drużyna wycofała się z rozgrywek po pięciu kolejkach, a jej wyniki zostały anulowane.

Sezon 2008/2009 A klasa – 12 miejsce

Sezon 2007/2008 A klasa – 11 miejsce

Sezon 2006/2007 A klasa – 10 miejsce

Sezon 2005/2006 A klasa – 10 miejsce

* * *

LUDOWY KLUB SPORTOWY TRAWNIKI

Rok założenia klubu: 1958, barwy: granatowe–białe.

Prezes: Mirosław Polesiński, trener – Waldemar Ocysek, kierownik drużyny – Zbigniew Durakiewicz.

logo LKS Trawniki

KADRA

Bramkarze: Krzysztof Błaszczak (70), Mateusz Galant (99), Jacek Kaczan (85).

Obrońcy: Piotr Łukaszewski (86), Grzegorz Bancerz (75), Andrzej Bastrzyk (78), Paweł Czuba (91), Patryk Korzębski (97), Konrad Kuśmierzak (91), Grzegorz Limek (87), Artur Maziarz (82), Jakub Madeja (97).

Pomocnicy: Szymon Bancerz (99), Krzysztof Basiński (75), Paweł Bors (94), Patryk Czajka (92), Karol Czajka (97), Kamil Maziarz (85), Łukasz Strzelczyk (83), Tomasz Zieliński (92).

Napastnicy: Radosław Młynarski (78), Paweł Łuczkiewicz (96), Marcin Kubicki (94), Bartłomiej Kasprzak (91).

Ubyli: Krzysztof Stasiak (MKS Hutnik Warszawa), Michał Romanowski i Łukasz Gąbka (Świdniczanka Świdnik Mały).

Przybyli: Kuśmierzak, A. Maziarz i Kasprzak (wszyscy wznowili treningi), Galant, K. Czajka, Madeja, Korzębski, Sz. Bancerz, Łuczkiewicz (wszyscy z drużyny juniorów).

Trener Waldemar Ocysek:Jeśli do rywalizacji o punkty przystąpimy w optymalnym składzie i w dobrej formie to powinniśmy w każdym meczu powalczyć o komplet punktów. Myślę, że ten sezon musi być w końcu przełomowy dla drużyny, której celem jest włączenie się do walki o awans do A klasy.

WYNIKI SPARINGÓW

Sygnał Lublin 1:11 (Marcin Kubicki) * Orzeł Srebryszcze 4:4 (Kamil Maziarz 2, Szymon Bancerz, Radosław Młynarski) * Vir Dorohucza 1:1 (Radosław Młynarski) rzuty karne 5:4 * Huragan Siostrzytów 0:0 rzuty karne 3:1 * Oleśnia Oleśniki 2:0 (Radosław Młynarski, Paweł Łuczkiewicz) * Old Boys Trawniki 2:0 (Łukasz Strzelczyk, Kamil Maziarz) * Spółdzielca Siedliszcze 1:5 (Andrzej Bastrzyk) * KS Uniszowice 7:3 (Kamil Maziarz 3, Marcin Kubicki 2, Patryk Korzębski, Bartłomiej Kasprzak).

TERMINARZ RUNDY JESIENNEJ

I kolejka (niedziela 30 sierpnia godz. 11.00) Starka Stara Wieś – LKS TRAWNIKI

II kolejka (niedziela 6 września godz. 11.00) LKS TRAWNIKI – Sprint Wierzchowiska

III kolejka (niedziela 13 września godz. 16.00) Roztocze Batorz – LKS TRAWNIKI

IV kolejka (niedziela 20 września godz. 16.00) LKS TRAWNIKI – Perła Rudnik

V kolejka (niedziela 27 września godz. 11.00) PERŁA PROGRES MEŁGIEW – LKS TRAWNIKI

VI kolejka (niedziela 4 października godz. 11.00) Krzczonovia Krzczonów – LKS TRAWNIKI

VII kolejka (niedziela 11 października godz. 15.00) LKS TRAWNIKI – LKS BISKUPICE

VIII kolejka (sobota 17 października godz. 15.00) KS Bronowice – LKS TRAWNIKI

IX kolejka (niedziela 25 października godz. 11.00) LKS TRAWNIKI – Widok Lublin

X kolejka (niedziela 31 października godz. 11.00) VIR DOROHUCZA – LKS TRAWNIKI

XI kolejka (niedziela 8 listopada godz. 14.00) LKS TRAWNIKI – Świdniczanka Świdnik Mały

POPRZEDNIE SEZONY

Sezon 2014/2015 B Klasa – 5 miejsce

(27 punktów, 8 zwycięstw – 3 remisy – 7 porażek; bramki: 58-52)

Najlepsi strzelcy: 19 bramek – Radosław Młynarski, 17 – Kamil Maziarz.

Sezon 2013/2014 B klasa – 6 miejsce

Sezon 2012/2013 A klasa – 14 miejsce

Sezon 2011/2012 A klasa – 12 miejsce

Sezon 2010/2011 A klasa – 7 miejsce

Sezon 2009/2010 A klasa – 5 miejsce

Sezon 2008/2009 A klasa – 4 miejsce

Sezon 2007/2008 A klasa – 7 miejsce

Sezon 2006/2007 A klasa – 3 miejsce

Sezon 2005/2006 A klasa – 2 miejsce

* * *

LUDOWY KLUB SPORTOWY VIR DOROHUCZA

Rok założenia klubu: 1959, barwy: niebiesko-żółte.

Prezes: Tomasz Suryś, trener – Stanisław Świder, kierownik drużyny – Leszek Bartocha.

logo VIR

KADRA

Bramkarze: Kamil Kornyluk (86), Tomasz Krasowski (98).

Obrońcy: Mateusz Bawół (96), Paweł Kozłowski (97), Marcin Kozłowski (99), Arkadiusz Krasowski (79), Gabriel Lipiec (98), Patryk Łukaszuk (93), Kamil Sawicki (97), Paweł Świder (84), Piotr Świder (87), Rafał Waryszak (83), Mateusz Wawrzycki (96).

Pomocnicy: Łukasz Bartocha (94), Jakub Bartocha (97), Jakub Borowiec (96), Cezary Gierczyński (94), Damian Kornyluk (89), Łukasz Mikulak (98), Marek Niedźwiedzki (97), Radosław Sawicki (98), Leszek Waryszak (76), Marek Wójtowicz (87).

Napastnicy: Adrian Grabowski (96), Paweł Jaroszyński (92), Adrian Lipiec (92), Szczepan Łukaszuk (83), Marek Matysiak (87), Piotr Wojtal (92), Krystian Wojtal (97).

Ubyli: Michał Marzęda (nie wznowił treningów), Łukasz Strzelczyk (LKS Trawniki).

Przybyli: M. Kozłowski i Matysiak (nowozgłoszeni).

Trener Stanisław Świder:Jako spadkowiczowi nie pozostaje nam nic innego jak powalczyć o szybki powrót do A klasy. Grupa B klasy do której trafiliśmy wydaje się być mocna. Zobaczymy jak nasz młody zespół odnajdzie się w nowym towarzystwie.

WYNIKI SPARINGÓW

Huragan Siostrzytów 2:9, 1:5, 2:3 (Marek Niedźwiedzki, Paweł Jaroszyński) * Parła Mełgiew 0:0 * LKS Biskupice 0:3 * Huragan Siostrzytów 1:1 (Szczepan Łukaszuk) * MKS Siedliska 1:0 (Paweł Jaroszyński) * LKS Trawniki 1:1 (Cezary Gierczyński) rzuty karne 4:5 * Oleśnia Oleśniki 2:1 (Jakub Bartocha 2) * Huragan Siostrzytów 2:0 (Jakub Bartocha, Paweł Jaroszyński).

TERMINARZ RUNDY JESIENNEJ

I kolejka (niedziela 30 sierpnia godz. 11.00) VIR DOROHUCZA – KS Bronowice

II kolejka (niedziela 6 września godz. 11.00) Widok Lublin – VIR DOROHUCZA

III kolejka (niedziela 13 września godz. 16.00) VIR DOROHUCZA – Krzczonovia Krzczonów

IV kolejka (niedziela 20 września godz. 16.00) VIR DOROHUCZA – Świdniczanka Świdnik Mały

V kolejka (sobota 26 września godz. 16.00) Starka Stara Wieś – VIR DOROHUCZA

VI kolejka (niedziela 4 października godz. 11.00) VIR DOROHUCZA – Sprint Wierzchowiska

VII kolejka (niedziela 11 października godz. 15.00) Roztocze Batorz – VIR DOROHUCZA

VIII kolejka (niedziela 18 października godz. 15.00) VIR DOROHUCZA – Perła Rudnik

IX kolejka (niedziela 25 października godz. 11.00) PERŁA PROGRES MEŁGIEW – VIR DOROHUCZA

X kolejka (niedziela 31 października godz. 11.00) VIR DOROHUCZA – LKS TRAWNIKI

XI kolejka (niedziela 8 listopada godz. 14.00) LKS BISKUPICE – VIR DOROHUCZA

POPRZEDNIE SEZONY

Sezon 2014/2015 A Klasa – 13 miejsce

(10 punktów, 3 zwycięstwa – 1 remis – 20 porażek; bramki: 28-104)

Sezon 2013/2014 A klasa – 7 miejsce

Sezon 2012/2013 A klasa – 4 miejsce

Sezon 2011/2012 A klasa – 3 miejsce

Sezon 2010/2011 A klasa – 4 miejsce

Sezon 2009/2010 B klasa – 1 miejsce

Sezon 2008/2009 B klasa – 5 miejsce

Sezon 2007/2008 B klasa – 8 miejsce

Sezon 2006/2007 B klasa – 9 miejsce

Sezon 2005/2006 B klasa – 11 miejsce

Zebrał: JacK

Jacek KosierbSPORTB klasa,LKS Biskupice,LKS Trawniki,Perła Mełgiew,piłka nożna,Vir Dorohucza
Już jutro, czyli w niedzielę 30 sierpnia br., rozgrywki rundy jesiennej sezonu 2015/2016 zainauguruje piłkarska B klasa. Na tym szczeblu rozgrywkowym (VII liga) powiat świdnicki ma czterech przedstawicieli: spadkowicza z A klasy – LKS Vir Dorohucza, LKS Trawniki, LKS Biskupice oraz powracającą do ligowego futbolu po pięciu latach nieobecności...