WYNIKI PIŁKARSKIEGO WEEKENDU

W każdy poniedziałek na naszym portalu znajdą państwo najświeższe informacje z boisk piłkarskich Lubelszczyzny. Będziemy podawali wyniki, strzelców bramek oraz składy drużyn reprezentujących powiat świdnicki od III ligi do B klasy. Nie zapomnimy także o drużynach młodzieżowych biorących udział w systemie rozgrywek Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.
logo wyniki piłkarskiego weekendu
III LIGA
Trzecią wygraną z rzędu w rozgrywkach grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi odnieśli w sobotę piłkarze świdnickiej Avii. Tym razem podopieczni trenera Jacka Ziarkowskiego zanotowali zwycięstwo na własnym boisku z Wólczanką Wólka Pełkińska.
Szczegóły na temat tego meczu można znaleźć na
Pomeczowe wypowiedzi trenera Jacka Ziarkowskiego i Michała Maciejewskiego na
sobota 22 sierpnia godz. 17.00
Avia Świdnik – Wólczanka Wólka Pełkińska 2:1 (1:0)
Bramki: Michał Maciejewski (41′-rzut karny), Wojciech Białek (65’).
Żółte kartki: Wołos, Mazurek, Szymala, Nowak, Oziemczuk.
Kolejnym rywalem żółto-niebieskich będzie Lublinianka. Mecz odbędzie się już w najbliższą środę 26 sierpnia o godz. 18.00 na Arenie Lublin przy ul. Krochmalnej.
* * *
KLASA OKRĘGOWA
Piłkarze Piaskovii na boisku w Wilkołazie doznali pierwszej porażki w tym sezonie przegrywając z tamtejszą Unią 1:4. Goście przystąpili do tego spotkania bez kilku podstawowych zawodników. Na domiar złego drużyna z Piask kończyła to spotkanie w „dziewiątkę” po tym jak czerwone kartki ujrzeli: Przemysław Ziętek (za faul) w 70 minucie i Karol Kurzępa (za dwie żółte) w 80 minucie gry. Następnym rywalem Piaskovii, ale tym razem na własnym boisku będzie KS Dąbrowica. Mecz odbędzie się w sobotę 29 sierpnia o godz. 17.00.
niedziela 23 sierpnia godz. 16.00
Unia Wilkołaz – PIASKOVIA PIASKI 4:1 (1:1)
Bramki: gospodarze (10′, 47′-rzut karny, 60′, 70′) – Łukasz Strug (9′).
Piaskovia: Karol Kurzępa, Adam Szyndler (60′ Tomasz Nowak), Adam Wargol (55′ Robert Wójcik), Michał Bloch, Łukasz Muda, Adrian Duda (80′ Adam Pałka), Przemysław Ziętek, Marcin Popławski, Damian Farotimi, Tomasz Wnuk, Łukasz Strug.
Fatalnie w nowy sezon wszedł LKS Wierzchowiska. Trzy mecze przyniosły podopiecznym grającego trenera Rafała Dybały trzy porażki. Wczoraj na otwarcie zmodernizowanego boiska w Wierzchowiskach gospodarze ulegli ekipie beniaminka z Kazimierza Dolnego 2:4. Do sporego grona kontuzjowanych zawodników dołączył jeszcze po tym spotkaniu Łukasz Barański. Następnym, wyjazdowym rywalem naszych piłkarzy będzie MKS Ryki, a mecz zostanie rozegrany w sobotę 29 sierpnia o godz. 11.00.
LKS WIERZCHOWISKA – Orły Kazimierz Dolny 2:4 (1:1)
Bramki: Łukasz Kamiński (5′-rzut wolny), Kamil Witkowski (48′) – goście (24′, 58′, 79′, 83′).
Wierzchowiska: Patryk Korona, Michał Krzak, Dawid Sowiński, Jakub Dąbrowski (70′ Damian Jarosz), Michał Hajkowski, Radosław Mazur, Rafał Szostak, Rafał Dybała, Łukasz Kamiński, Łukasz Barański (46′ Tomasz Belcarz), Kamil Witkowski.
* * *
logo Victoria Rybczewice
A KLASA
W derbach powiatu świdnickiego Victoria Pany!!! Na boisku w Oleśnikach podopieczni trenera Grzegorza Osajkowskiego pokonali beniaminka, miejscową Oleśnię i kompletem sześciu punktów zajmują drugą lokatę w tabeli grupy III A klasy. Mecz był zacięty i emocjonujący, a wynik do ostatnich minut sprawą jak najbardziej otwartą. Górę wzięło jednak większe doświadczenie przyjezdnych, którzy szybko zdobyli prowadzenie, a potem starali się umiejętnie kontrolować sytuację na placu gry.
Sobota 22 sierpnia godz. 11.00
OLEŚNIA OLEŚNIKI – VICTORIA RYBCZEWICE 0:2 (0:1)
Bramki: Grzegorz Topyła (16′), Grzegorz Skorek (82′).
Oleśnia: Przemysław Mączka, Piotr Wypych, Michał Mazurczak, Dominik Wronka, Sebastian Kulik, Piotr Wójtowicz (46′ Dawid Szewczak), Piotr Filutowski, Łukasz Janiak, Krzysztof Godula (46′ Grzegorz Mazur), Mariusz Sierpień, Maciej Marek (62′ Paweł Kropornicki).
Victoria: Mateusz Świetlicki, Michał Skorek (30′ Mateusz Zawiślak), Jakub Bomba, Mariusz Skorek, Radosław Ignatiuk, Jarosław Kowalik, Paweł Kasak, Grzegorz Skorek, Grzegorz Topyła (87′ Łukasz Kowalik), Kamil Cieśla (77′ Michał Kozak), Sebastian Witkowski (55′ Dariusz Sawicki).
Relacja z tego meczu na
Futboliści Huraganu Siostrzytów po blamażu na inaugurację w Michowie, gdzie przegrali aż 0:8, w meczu z Ludwiniakiem bardzo chcieli się zrehabilitować przed własnymi kibicami. Do przerwy nie zanosiło się na końcowy sukces miejscowych bowiem prowadzenie objęli przyjezdni. Jednak druga część meczu należała do żółto-czarnych. Najpierw do remisu doprowadził Sebastian Wojciechowski, a kilka minut przed zakończeniem zawodów fantastycznym uderzeniem na wagę trzech „oczek” popisał się Maciej Jarosz.