A KLASA: BENIAMINEK Z OLEŚNIK SIĘ ROZKRĘCA!!!

Drugie zwycięstwo z rzędu w bieżącym sezonie odnieśli piłkarze Ludowego Klubu Sportowego Oleśnia. Beniaminek A klasy z Oleśnik na własnym boisku zwyciężył doświadczony zespół Ludwiniaka Ludwin. Podopieczni trenera Dariusza Kuchty mając w dorobku 10 punktów awansowali na piąte miejsce w tabeli. Kolejnym, tym razem wyjazdowym rywalem zielono-czarnych będzie LKS Skrobów. Mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę 27 września o godz. 15.
logo Oleśnia
LKS OLEŚNIA OLEŚNIKI – LKS LUDWINIAK LUDWIN 2:0 (2:0)
Bramki: Łukasz Janiak (2′-rzut karny), Wojciech Mrugała (35′).
Oleśnia: Przemysław Mączka, Sebastian Kulik, Piotr Wypych, Paweł Kropornicki, Dominik Wronka, Krzysztof Godula (38′ Piotr Wójtowicz), Łukasz Janiak, Maksymilian Kuś, Dawid Szewczak (55′ Mazur Grzegorz), Maciej Marek, Wojciech Mrugała (80′ Błażej Dzirba).
Początek meczu był bardzo udany dla gospodarzy. Już w pierwszej minucie po faulu w polu karnym na Macieju Marku arbiter podyktował jedenastkę. Chwilę potem do piłki podszedł Łukasz Janiak. Jego pierwszy strzał obronił bramkarz gości, ale wobec dobitki był już bezradny. Potem to Ludwiniak przejął lekką kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Goście lepiej operowali piłką lecz nic z tego nie wynikało. W 35 minucie Janiak zagrał piłkę do Wojciecha Mrugały, ten minął obrońcę i płaskim strzałem trafił do siatki. Do przerwy było 2:0. Po zmianie stron obie drużyny co prawda starały się zdobyć bramki, ale rezultat nie uległ już zmianie. Najlepszą okazję dla miejscowych pod koniec meczu miał Marek. Po zagraniu Janiaka z rzutu wolnego skierował co prawda piłkę głową do siatki, lecz sędzia odgwizdał pozycję spaloną i gola nie uznał.