Dziś o godz. 15 w ramach XI kolejki rozgrywek o mistrzostwo grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi piłkarze Avii będą podejmować drużynę beniaminka Lewartu Lubartów. Dla podopiecznych trenera Jacka Ziarkowskiego będzie to okazja do przełamania złej passy, która towarzyszy im od trzech kolejek. W meczach z Chełmianką (2:3), Orlętami Radzyń Podlaski (1:1) i Polonią Przemyśl (1:2) żółto-niebiescy zdobyli zaledwie jeden punkt. Od godz. 15 zapraszamy na RELACJĘ LIVE z tego spotkania!!!

DSC_1024

Miejski Klub Sportowy Lewart Lubartów został założony w 1923 roku. Barwy klubowe to biało-niebieskie. Prezesem klubu jest Pan Maciej Jaworski, a trenerem od kwietnia 2011 roku Pan Grzegorz Białek. Największy sukcesem w historii klubu z Lubartowa było zajęcie ósmego miejsca w III lidze w sezonie 2001/2002. Warto dodać, że trener Białek ma na swoim koncie grę w zespole Avii. Było to w rundzie wiosennej sezonu 1999/2000, kiedy żółto-niebiescy prowadzeni przez trenera Marka Maciejewskiego, zostali zdegradowani do IV ligi.

W dziesięciu meczach bieżącego sezonu piłkarze z Lubartowa zanotowali: 2 zwycięstwa, 3 remisy i 5 porażek. W poprzedniej ligowej kolejce Lewart na własnym boisku pokonał drużynę Orła Przeworsk 4:1. Bramki zdobywali: Ukrainiec Wadym Semczuk (3′), Mateusz Kompanicki (42′) oraz dwie Dawid Niewęgłowski (80′, 81′). Drużyna trenera Białka z dorobkiem 9 punktów oraz ujemnym bilansem bramkowym 13:15 plasuje się na 14 pozycji w tabeli.

Drużyna Avii w dotychczasowych meczach odniosła 5 zwycięstw, zanotowała 1 remis i 4 porażki. W poprzedniej ligowej kolejce świdniczanie ulegli w Przemyślu tamtejszej Polonii 1:2. Bramkę w 42 minucie z rzutu karnego zdobył Wojciech Białek. Napastnik Avii mając na swoim koncie 11 goli powadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy III-ligowej grupy lubelsko-podkarpackiej. Avia z dorobkiem 16 punktów oraz dodatnim bilansem bramkowym 20:13 zajmuje aktualnie 9 lokatę w tabeli.

Na czele tabeli grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi, po X kolejkach spotkań znajduje się Motor Lublin – 24 pkt., druga jest Polonia Przemyśl, a trzecia Lublinianka. Obie te drużyny zgromadziły po 19 punktów.

Mecz Avii z Lewartem jako sędzia główny poprowadzi Wojciech Myć z Lublina. Na liniach asystować mu będą: Andrzej Zbytniewski i Łukasz Szczołko.

W ramach XI kolejki dziś odbędzie się sześć spotkań:

godz. 14 Hetman Zamość – Izolator Boguchwała

godz. 15 Avia Świdnik – Lewart Lubartów

godz. 15 Stal Rzeszów – Chełmianka Chełm

godz. 16 Wólczanka Wólka Pełkińska – Tomasovia Tomaszów Lubelski

godz. 16 Lublinianka –Karpaty Krosno

godz. 16 Piast Tuczempy – Motor Lublin

Jutro zostaną rozegrane pozostałe trzy mecze:

godz. 15 Orzeł Przeworsk – Resovia Rzeszów

godz. 15 Orlęta Radzyń Podlaski – Polonia Przemyśl

godz. 16 Sokół Sieniawa – JKS Jarosław

Następne mecze piłkarzy Avii wyznaczone ligowym terminarzem:

XII kolejka (sobota 3 października godz. 15) Resovia Rzeszów – Avia

Mecz XIII kolejki Avia – Motor został przełożony z soboty 10 października na sobotę 21 listopada na godz. 13

Ostatni raz Avia z Lewartem walczyła o ligowe punkty w sezonie 2003/2004, a było to w rozgrywkach IV ligi. W rundzie jesiennej Avia w Świdniku pokonała Lewart 2:1. Bramki dla świdniczan strzelili wówczas: Bartłomiej Teodorowicz w 35 z rzutu karnego i Paweł Kamiński w 72 minucie gry. Gola dla Lewartu zdobył Grzegorz Klepacz w 23 minucie meczu. Natomiast w rundzie wiosennej w Lubartowie gospodarze po golach: Szajkowskiego, Kaczmarskiego i Szczawinskiego zwyciężyli Avię 3:0.

JacK

Jacek KosierbSPORTAvia Świdnik,III liga,piłka nożna
Dziś o godz. 15 w ramach XI kolejki rozgrywek o mistrzostwo grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi piłkarze Avii będą podejmować drużynę beniaminka Lewartu Lubartów. Dla podopiecznych trenera Jacka Ziarkowskiego będzie to okazja do przełamania złej passy, która towarzyszy im od trzech kolejek. W meczach z Chełmianką (2:3), Orlętami Radzyń Podlaski...