Na boisku Orlik przy Zespole Szkół nr 2, mieszczącym się przy ul. Jarzębinowej 6 w Świdniku, rozegrano turniej piłki nożnej o Puchar Prezesa Zarządu WSK PZL Świdnik Mieczysława Majewskiego. W rywalizacji wzięło udział osiem zespołów złożonych z pracowników fabryki. Najlepszym okazały się Kompozyty.

DSC_0429

Do walki o puchar stanęły następujące zespoły: Grabarze AB, BELL, PM-Magazyny, Sokół, Smoki-530, Zakład Mechaniczny, AW-189 i Kompozyty. Po meczach eliminacyjnych w dwóch grupach do półfinałów awansowały po dwie najlepsze ekipy z każdej z nich. W walce o wejście do finału Sokół po golu Marcina Wojdy pokonał PM-Magazyny 1:0. Natomiast jeszcze bardziej zacięty i wyrównany przebieg miał drugi półfinał. W regulaminowym czasie gry Kompozyty zremisowały z Zakładem Mechanicznym, ale okazały się lepsze w wykonywaniu rzutów karnych wygrywając 2:1. Trzecią lokatę w turnieju zajęli „Mechanicy”, którzy dzięki bramce Piotra Kędzierskiego pokonali PM 1:0. W wielkim finale swoje umiejętności strzeleckie potwierdził Tomasz Walczyński, który zdobył dwa gole, a jego Kompozyty zwyciężyły ekipę Sokoła 2:0.

DSC_0463

Skład zwycięskiej drużyny: Michał Skoczylas, Piotr Chlebuś, Jakub Solarski, Tomasz Walczyński, Piotr Kochalski, Marcin Bojarski, Damian Wołodko, Adrian Duda, Andrzej Tryczyński i Ludwik Kawalec (jednocześnie kierownik drużyny).

DSC_0459

Wyróżnienia indywidualne

Najlepszy bramkarz: Marcin Wasak (Zakład Mechaniczny)

Najlepszy zawodnik: Mateusz Huba (Sokół)

Najlepszy strzelec: Tomasz Walczyński (Kompozyty) – 7 bramek.

Najstarszy zawodnik: Leszek Lekan (Zakład Mechaniczny)

Okazały puchar, wyróżnienia indywidualne oraz pamiątkowe dyplomy wręczał patron imprezy – Prezes Zarządu WSK PZL Świdnik Mieczysław Majewski.

DSC_0446

Mecze sędziował Ireneusz Dyl, a głównym organizatorem turnieju był Ryszard Kurzępa.
JacK

foto: Tomasz Giełzak

Jacek KosierbSPORTMieczysław Majewski,Orlik,piłka nożna
Na boisku Orlik przy Zespole Szkół nr 2, mieszczącym się przy ul. Jarzębinowej 6 w Świdniku, rozegrano turniej piłki nożnej o Puchar Prezesa Zarządu WSK PZL Świdnik Mieczysława Majewskiego. W rywalizacji wzięło udział osiem zespołów złożonych z pracowników fabryki. Najlepszym okazały się Kompozyty. Do walki o puchar stanęły następujące zespoły:...