Dziś o godz. 15 na stadionie miejskim przy ul. Sportowej 2 w Świdniku piłkarze Gminno-Powiatowego Towarzystwa Sportowego Avia powalczą o kolejne III-ligowe punkty. Ich rywalem w derbowym pojedynku będą Orlęta Radzyń Podlaski. Na krótko przed spotkaniem rozmawialiśmy z kontuzjowanym kapitanem żółto-niebieskich Łukaszem Giereszem.

DSC_0719

* Jak wrażenia po derbach w Chełmie?

– Przede wszystkim szkoda, że straciliśmy punkty. Z przebiegu gry uważam, że nie zasłużyliśmy na porażkę. Cóż, taka jest piłka i z pokorą musimy przyjąć ten wynik.

* To kolejny mecz Avii, który obejrzałeś spoza boiska. Jak ogląda się kolegów będąc w takiej roli?

– Zdecydowanie ciężej oglądać jest grę z perspektywy ławki. Bardzo się denerwuję i zupełnie inaczej reaguję niż byłbym na boisku. Staram się podpowiadać kolegom z boku, ale to nie to samo. Jestem przyzwyczajony, że mam ich przed sobą na boisku.

* Kiedy będziesz mógł wrócić na boisko?

– Rozpocząłem już rehabilitację. W poniedziałek mam ostatnie szczegółowe badanie. Mam nadzieję, że wszystko z moim kolanem będzie już w porządku i od przyszłego tygodnia będę do dyspozycji trenera.

* Dziś derby z Orlętami… Twoja prognoza na ten mecz?

– Czeka nas bardzo ciężkie spotkanie. Mamy w drużynie kilka kontuzji. Mimo to pokazaliśmy już w tym sezonie kilkakrotnie, że jesteśmy drużyną walczącą. Typuje, że po ciężkim meczu wygramy 2:0!!!

* Dziękuję za rozmowę. Życzę powodzenia oraz szybkiego powrotu na boisko!!!

Rozmawiał: JacK

Jacek KosierbSPORTAvia Świdnik,III liga,Łukasz Gieresz,piłka nożna
Dziś o godz. 15 na stadionie miejskim przy ul. Sportowej 2 w Świdniku piłkarze Gminno-Powiatowego Towarzystwa Sportowego Avia powalczą o kolejne III-ligowe punkty. Ich rywalem w derbowym pojedynku będą Orlęta Radzyń Podlaski. Na krótko przed spotkaniem rozmawialiśmy z kontuzjowanym kapitanem żółto-niebieskich Łukaszem Giereszem. * Jak wrażenia po derbach w Chełmie? -...