PERŁA PROGRES MEŁGIEW PODBIJA B KLASĘ!!!

Pięć długich lat czekali kibice w Mełgwi na powrót ligowej piłki. W sezonie 2015/2016 wreszcie się doczekali. W lipcu powstało nowe stowarzyszenie pod nazwą Ludowy Klub Sportowy Perła. Na czele zarządu stanął prezes Artur Derkacz. Drużyna została zgłoszona do rozgrywek B klasy. Do stanu używalności powróciło boisko piłkarskie na błoniach. Czy drużyna będzie w stanie nawiązać do lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, kiedy to futboliści z Mełgwi brylowali w rozgrywkach A klasy? Czas pokaże. Na razie brylują w B klasie!!!
logo Perła Mełgiew
Na inaugurację Perła Progres Mełgiew pokonała na wyjeździe Sprint Wierzchowiska 4:1 (4:0). Bramki strzelili: Tomasz Korona 3 (22’, 25’, 42’) i Adrian Kalita (10’-rzut karny). Perła Progres: Krystian Kowalik, Mateusz Kukiełka (65′ Sebastian Skoczylas), Sebastian Gołąb, Kamil Mosak, Mateusz Wawszczak, Kamil Dyzma (65′ Mateusz Szajduk), Artur Derkacz, Adrian Kalita, Adam Gajowiak (60′ Mateusz Dybała), Tomasz Korona, Kamil Piłat (65′ Artur Długosz).
Pierwsza połowa upłynęła przy dużej przewadze Perły. Mełgwianie, o czym najlepiej świadczy sam wynik do przerwy, mieli dużo sytuacji do zdobycia bramek. Wykorzystali cztery. Prowadzenie już w 10 minucie gry celnym strzałem z rzutu karnego zdobył Adrian Kalita. Jedenastkę sędzia podyktował za faul na Tomaszu Koronie, który jeszcze do przerwy skompletował hat-tricka. Przy bramce na 3:0 asystował mu Sebastian Gołąb. Gospodarze swoje nieliczne akcje kończyli na wysoko ustawionych obrońcach Perły. Druga połowa spotkania rozpoczęła się od ataków miejscowych co w 48 minucie skończyło się zdobyciem przez nich gola.
perła
Ta bramka nas obudziła i mecz wrócił do normy. Znowu zaczęliśmy kontrolować grę i przy korzystnym wyniku daliśmy pograć kilku rezerwowym zawodnikom – powiedział po zakończonym spotkaniu wyraźnie zadowolony kierownik mełgiewskiej drużyny Michał Mosak.
W pierwszym meczu na własnym boisku w ramach II kolejki mełgwianie „rozbili” Roztocze Batorz aż 11:1 (7:1)! Bramki zdobyli: Kamil Dyzma 4, Tomasz Korona 2, Łukasz Gołąb 2, Kalita Adrian, Artur Długosz z rzutu karnego i Patryk Wiński. Zwycięską passę Perła Progres podtrzymała także w minioną niedzielę zwyciężając w Rudniku tamtejszą Perłę 5:1 (1:1). Hat-trickiem popisał się Tomasz Korona, który do siatki gospodarzy trafiał w 50′, 80′ i 89′ gry. Ponadto na listę strzelców w pierwszej połowie wpisał się Kamil Mosak (45′), a po zmianie stron golkipera rywali do kapitulacji zmusił Tomasz Sapuła (78′).
progres sponsorzy
Cieszymy się, że piłka nożna w wydaniu ligowym odrodziła się w Mełgwi. Jak tylko rozeszła się wieść o tym, że założyliśmy nowy klub, nie zabrakło ludzi deklarujących nam pomoc. Bardzo serdecznie dziękujemy państwu Katarzynie i Edwardowi Kotulskim z firmy „Progres Opakowania” za ufundowanie kompletu strojów sportowych. Postaramy się odwdzięczyć dobrą grą i sportową walką w każdym rozgrywanym meczu – przyznał prezes Perły Artur Derkacz.
W IV kolejce spotkań mełgwian czeka kolejny wyjazdowy mecz. Tym razem na boisku Krzczonovii w Krzczonowie. Spotkanie zostanie rozegrane w najbliższą niedzielę 20 września br. o godz. 16.00. Natomiast kibice już dziś ostrzą sobie apetyty na derby powiatu świdnickiego. W V serii spotkań na mełgiewskie błonia przyjedzie LKS Trawena Trawniki. Ten mecz odbędzie się w niedzielę 27 września br. o godz. 15.00.