SIATKARZE AVII DOPEŁNILI CZARY GORYCZY

Śmiało można powiedzieć, że sobota 26 września 2015 roku była czarnym dniem dla gier zespołowych w powiecie świdnickim. Mecz w Świdniku z Lewartem Lubartów 0:1 przegrali III-ligowi piłkarze Avii. Wicelider tabeli klasy okręgowej – Piaskovia uległ 2:4 na własnym boisku rezerwom puławskiej Wisły. Wreszcie niepokonany do tej pory lider grupy III A klasy z Rybczewic nie dał rady na wyjeździe Ludwiniakowi przegrywając 3:4. Wczoraj wieczorem gorzką pigułkę musieli także przełknąć sympatycy siatkówki…
DSC_0700
Siatkarze Avii na inaugurację nowego sezonu, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku, ulegli drużynie Uczniowskiego Klubu Sportowego Tęcza z Sędziszowa Małopolskiego 0:3 (23:25, 22:25, 17:25).
Niestety potwierdziło się, że na zbudowanie drużyny, nawet na miarę II ligi, potrzeba czasu. Trener Krzysztof Lemieszek miał tego czasu bardzo mało. Cztery tygodnie wspólnych treningów, jak na razie, nie dały pożądanego rezultatu. Na tle nie grających niczego nadzwyczajnego pod siatką gości z Sędziszowa Małopolskiego świdniczanie wypadli blado. Dwa pierwsze sety to przede wszystkim gra błędów z obu stron. W nich dwa razy na finiszu setów lepiej punktowali przyjezdni. Trzecia partia to już od początku zdecydowana przewaga Tęczy.
Zapis punktowy poszczególnych partii
1 set  – 1:1, 3:2, 3:7, 7:8, 8:10, 11:11, 13:13, 16:15, 18:17, 19:21, 20:22, 23:25
3 set  – 0:2, 0:4, 0:6, 0:8, 2:10, 6:13, 7:15, 9:16, 11:18, 12:20, 15:23, 16:24, 17:25
Avia: Bartłomiej Ćwik, Marcin Kurek, Igor Stelmaszczyk, Bartłomiej Misztal (kapitan), Szymon Mańkowski, Piotr Siergiej, Jakub Sadowski (libero) oraz Kacper Strzałkowski, Cezary Kostaniak, Michał Ciorgoń i Maciej Sajdak.
Już w najbliższy czwartek 1 października o godz. 17.30 Avia rozegra mecz drugiej kolejki. Na wyjeździe zmierzy się z TSV Sanok. Spotkanie uświetni otwarcie nowej hali sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej mieszczącej się przy ul. Mickiewicza 21. Warto dodać, że w ekipie gospodarzy występuje były zawodnik Avii Tomasz Józefacki.