Dziś rano samochód dostawczy staranował auto osobowe. Wczoraj w przeciągu godziny na dwóch rondach w Świdniku doszło do groźnych wypadków.

– W związku z panującą pogodą, zwracamy się do kierowców by zdjęli nogę z gazu i wytężyli uwagę, szczególnie przed wjazdem na skrzyżowania oraz przy manewrach wyprzedzania i zmianie pasa drogowego. – apeluje Magdalena Szczepanowska z KPP w Świdniku.

Rzeczywiście, patrząc na ostatnie wydarzenia, manewry te okazują się wyjątkowo niebezpieczne.

 • Dziś ok godziny 7.00 rano na trasie Lublin – Piaski, na wysokości al. Lotników Polskich, zderzyły się dwa auta jadące w stronę Piask.

  Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca samochodu dostawczego marki Iveco uderzył w osobowe Renault, zmieniając pas. Obecnie ruch odbywa się jednym pasem jezdni. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

  Mniej szczęścia mieli uczestnicy wczorajszych zdarzeń.

  Do pierwszego z nich doszło ok. godz. 16.00 na rondzie skrzyżowania ul. Racławickiej z ul. Kusocińskiego.

  – Dwóch 16 – latków jadących skuterem nie ustąpiło pierszeństwa pojazdowi marki BMW. Nastolatkowie doznali wielonarządowych poważnych obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala. – informuje Szczepanowska.

  W niespełna godzinę później, o godz. 17.00 podobna sytuacja wydarzyła się na rondzie przy al. Lotników Polskich i ul. Racławickiej. Jak ustalono, 18 – latek z gm. Piaski nie ustąpił pierszeństwa kierującej Citroenem. Kobieta z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala.

  Jeśli ktokolwiek był świadkiem tych wydarzeń, Komenda Powiatowa Policji w Świdniku prosi o kontakt

  pod numerem tel. 81 749 42 10.

             D.C.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/08/policja31-1024x620.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/08/policja31-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIKPP w Świdniku,Magdalena Szczepanowska,rondo
Dziś rano samochód dostawczy staranował auto osobowe. Wczoraj w przeciągu godziny na dwóch rondach w Świdniku doszło do groźnych wypadków. - W związku z panującą pogodą, zwracamy się do kierowców by zdjęli nogę z gazu i wytężyli uwagę, szczególnie przed wjazdem na skrzyżowania oraz przy manewrach wyprzedzania i zmianie pasa...