DSC_1667W Świdniku powstał punkt informacyjny Lubelskiego Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Już od początku września można w nim uzyskać potrzebne informacje, a także dostać wszelkie niezbędne zaświadczenia i druki.

Punkt mieści się przy ul. Niepodległości 19 i przyjmuje interesantów w godzinach 8.00 – 15.00.

Przypomnijmy, że taki punkt funkcjonował już w mieście. Znajdował się przy Al. Lotników Polskich, jednak w 2010 roku został zlikwidowany z powodu remontu budynku. Ale nie tylko.

Po pięciu latach wznowiono jego działalność. – Poprzedni punkt ZUS-u miał marginalne znaczenie. Traktowany był jedynie jako biuro podawcze. W tej chwili jest  podłączony do systemu informatycznego Oddziału Lubelskiego, co zmienia jego znaczenie. – wyjaśnia Małgorzata Korba, Rzecznik prasowy ZUS w Lublinie. – Wszystko po co interesanci musieli jechać do Lublina, można teraz załatwić w Świdniku. Jednak największym zainteresowaniem świdnicki punkt cieszy się wśród seniorów, którzy zgłaszają się w sprawie świadczeń emerytalnych i rentowych. Już dziś można powiedzieć, że świdnicki ZUS odwiedza około 30 osób dziennie. – dodaje Korba.

 

D.C.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/09/DSC_1669-1024x680.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/09/DSC_1669-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIMałgorzata Korba,punkt informacyjny ZUS,ZUS
W Świdniku powstał punkt informacyjny Lubelskiego Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Już od początku września można w nim uzyskać potrzebne informacje, a także dostać wszelkie niezbędne zaświadczenia i druki. Punkt mieści się przy ul. Niepodległości 19 i przyjmuje interesantów w godzinach 8.00 – 15.00. Przypomnijmy, że taki punkt funkcjonował już w...