SPORT

11 MEDALI ZAWODNIKÓW DANA ZNAD WEŁTAWY

W minioną sobotę w Pradze odbył się turniej kickboxingu Czech Open. W imprezie wystartowało 347 zawodników reprezentujących 61 ekip z 11 państw głównie Europy Centralnej i Wschodniej, ale także z Włoch oraz Wielkiej Brytanii. Lubelski Klub Sportów Walki Dan Świdnik reprezentowała szóstka zawodników, którzy przywieźli znad Wełtawy 11 medali.
foto Dan
Ekipa LKSW Dan Świdnik. Od lewej: Emilia Szalak, Adrianna Skowrytko, Zuzanna Wesołowska, Małgorzata Ciesielska, Mateusz Buda i Paweł Zdun.
Na szczególne wyróżnienie zasłużyli złoci medaliści Paweł Zdun i Mateusz Buda. Paweł kolejny raz nie dał rywalom szans w swej koronnej formule light-contact (kat. -63 kg juniorów). Walkę półfinałową wygrał wysoko na punkty, zaś w finale pokonał przed czasem utytułowanego reprezentanta Czech, aktualnego mistrza Europy kadetów starszych i wielokrotnego medalistę turniejów różnych organizacji (także w full-contact). Walka została przerwana kilka sekund przed końcem po kilku efektownych kontratakach ręcznych w wykonaniu Pawła. Nasz reprezentant wywalczył także brąz w formule pointfighting. Mateusz Buda startował w dwóch kategoriach pointfighting, -57 kg i -63 kg juniorów i wywalczył złoto i srebro dwukrotnie pokonując Włocha, zaś w finale kat. -63 kg przegrywając z Węgrem. Emilia Szalak, Małgorzata Ciesielska oraz Adrianna Skowrytko startując w dwóch kategoriach wagowych pointfighting każda zdobyły po jednym srebrnym i jednym brązowym krążku. Medalową zdobycz uzupełnił brąz Zuzanny Wesołowskiej w tej samej formule. W najbliższy weekend silna liczebnie reprezentacja LKSW Dan wystąpi w otwartych mistrzostwach Polski w tangsoodo, które odbędą się w Pionkach.