Dziewiątego października w Starostwie Powiatowym w Świdniku odbyła się konferencja prasowa z udziałem Barbary Stefaniak-Klimek – dyr. ds. lecznictwa SP ZOZ w Świdniku, Pawła Mydlaka – ortopedy z SP ZOZ oraz starosty Dariusza Kołodziejczyka i wicestarosty Waldemara Białowąsa, dotycząca zakupu nowoczesnego artroskopu dla powiatowego szpitala. Szacowany koszt urządzenia to blisko 200 tys. złotych. Zarząd powiatu podjął decyzję o zabezpieczeniu w swoim budżecie odpowiedniej sumy, ponieważ zapotrzebowanie pacjentów jest duże i muszą oni korzystać z zabiegów w innych placówkach.
Wykonywanie zabiegów artroskopii umożliwi szpitalowi uzyskanie wyższego kontaktu z NFZ. Dla pacjentów oznacza to skrócenie czasu oczekiwania na zabieg, na który w szpitalach lubelskich czekać trzeba około roku.
Artroskopia to rodzaj endoskopii – mało inwazyjna metoda diagnostyki i leczenia stawów. Charakteryzuje ją mała inwazyjność, krótki pobyt pacjenta w szpitalu i szybka rekonwalescencja.

Artroskop używany będzie wyłącznie w warunkach sali operacyjnej. Początkowo wykonywane będą tylko zabiegi na staw kolanowy, w przyszłości jednak, dzięki możliwości dokupienia odpowiednich głowic, świdnicki szpital chce rozszerzyć zakres artroskopii na inne stawy.

Powiat Świdnicki

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/10/artroskop.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/10/artroskop-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIartroskop,SP ZOZ w Świdniku
Dziewiątego października w Starostwie Powiatowym w Świdniku odbyła się konferencja prasowa z udziałem Barbary Stefaniak-Klimek - dyr. ds. lecznictwa SP ZOZ w Świdniku, Pawła Mydlaka – ortopedy z SP ZOZ oraz starosty Dariusza Kołodziejczyka i wicestarosty Waldemara Białowąsa, dotycząca zakupu nowoczesnego artroskopu dla powiatowego szpitala. Szacowany koszt urządzenia to...