Policja apeluje o rozwagę i rozsądek za kierownicą, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych. Wczoraj doszło do niebezpiecznych incydentów w ruchu drogowym.

W pierwszym przypadku kierująca białym kombi przejechała przez przejście, w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5, mimo iż na pasach znajdowała się w tym momencie oznakowana osoba, uprawniona do przeprowadzania dzieci, której towarzyszyła10-letnia dziewczynka. Zdarzenie nie spowodowało wprawdzie następstw innych poza strachem pieszych, jednak stanowiło poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za które oprócz grzywny i punktów karnych może grozić nawet zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci ze Świdnika prowadzą w tej sprawie czynności wyjaśniające, zwracając się jednocześnie z prośbą o kontakt do wszelkich osób, które mogły być świadkiem opisanego incydentu.

Tego samego dnia około godz. 14.00, przed przejściem dla pieszych w miejscowości Pełczyn doszło do kolizji z udziałem trzech samochodów. Dwa z nich zatrzymały się wcześniej przed przejściem w celu przepuszczenia przechodniów, 71-letni kierowca Audi jadącego za nimi nie zachował wystarczającego odstępu od poprzedzającego go auta i najechał na jego tył, co z kolei skutkowało kontaktem uderzonego auta z pojazdem stojącym przed nim. Konsekwencjami zdarzenia było uszkodzenie samochodów i niegroźne obrażenia uczestników kolizji, zaś sprawca ukarany został mandatem i punktami karnymi. Policja apeluje do kierowców o szczególną rozwagę przed dojazdem do przejścia dla pieszych.

P.L.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/08/policja31-1024x620.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/08/policja31-300x300.jpgredAKTUALNOŚCINIEBEZPIECZNIE NA PRZEJŚCIACH,Pełczyn,swidnik
Policja apeluje o rozwagę i rozsądek za kierownicą, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych. Wczoraj doszło do niebezpiecznych incydentów w ruchu drogowym. W pierwszym przypadku kierująca białym kombi przejechała przez przejście, w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5, mimo iż na pasach znajdowała się w tym momencie oznakowana osoba, uprawniona do...