Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem 40-letni mieszkaniec gm. Niedrzwica. Mężczyzna kierując VW miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Został on ujęty przez dwie postronne osoby, które widząc wcześniej jego chwiejny krok, uniemożliwili mu wyjazd z parkingu i zaalarmowali policję. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

   alko  Minionej nocy, tuż po północy oficer dyżurny świdnickiej komendy policji został powiadomiony o ujęciu w Świdniku nietrzeźwego kierowcy przez dwóch postronnych świadków.

Do zdarzenia doszło na parkingu przy jednym z lokali gastronomicznych w mieście. Jak się okazało dwaj mężczyźni, stojąc na zewnątrz lokalu, zauważyli innego mężczyznę, idącego chwiejnym krokiem, który wsiadł do zaparkowanego pojazdu i uruchomił silnik. Widząc, ze VW ruszył w kierunku wyjazdu z parkingu, mężczyźni pobiegli za tym pojazdem i zatrzymali go. Zabierając kluczyki ze stacyjki uniemożliwili jego kierowcy dalszą jazdę i zaalarmowali policję. Ich przypuszczenia, ze kierowca jest nietrzeźwy potwierdziło badanie alkomatem. Urządzenie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie 40-letniego mieszkańca gm. Niedrzwica.

Mężczyzna trafił do komendy. Jego autem zaopiekował się znajomy, który przyszedł na miejsce interwencji. Teraz dokumentacja sprawy trafi do decyzji sądu karnego. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 40-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

KPP Świdnik

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/10/alko-1024x609.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/10/alko-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIGmina Niedrzwica,KPP Świdnik
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem 40-letni mieszkaniec gm. Niedrzwica. Mężczyzna kierując VW miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Został on ujęty przez dwie postronne osoby, które widząc wcześniej jego chwiejny krok, uniemożliwili mu wyjazd z parkingu i zaalarmowali policję. Grozi mu do 3...