Na rozegranym w miniony weekend w Lublinie Turnieju Nadziei Olimpijskich w siatkówce bardzo dobrze spisały się młodziczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Remis działającego przy Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku. Podopieczne trener Renaty Łapy zajęły wysoką trzecią pozycję. Pierwsze miejsce wywalczyła Szóstka I Biała Podlaska, która wyprzedziła Towarzystwo Piłki Siatkowej z Lublina.

uks

W turnieju wzięło udział czternaście drużyn z terenu województwa lubelskiego. Zespoły w drodze losowania podzielono na cztery grupy eliminacyjne. UKS Remis Świdnik w swojej grupie „C” pokonał po 2:0 kolejno: Szóstkę II Biała Podlaska, MKS II Kraśnik i Dziewiątkę Puławy. Świdniczanki bez straty seta awansowały do fazy ćwierćfinałowej.

W meczu o wejście do półfinału także w dwóch partiach uporały się z zespołem Międzyrzeckiej Trójki Mika. W walce o finał świdniczanki po zaciętej walce musiały jednak uznać wyższość Szóstki I Biała Podlaska ulegając 0:2. W pierwszej partii nasze dziewczęta miały nawet piłkę setową, ale ostatecznie nie udało się im przechylić szali wygranej na swoją stronę.

W potyczce o trzecia lokatę w turnieju UKS Remis pewnie 2:0 (25:16, 25:13) zwyciężył zespół Jagiellończyka Biała Podlaska. W finale zawodów lubelski TPS uległ pierwszemu zespołowi Szóstki 0:2.

W wybranej, najlepszej drużynie turnieju znalazły się: Izabela Komoszyńska, Julia Dębowska, Julia Romaniuk (wszystkie Szóstka I Biała Podlaska), Martyna Wojciechowska, Karolina Sioma (obie TPS Lublin), Zuzanna Witczak (przyjmująca z UKS Remis Świdnik) oraz Julia Ulaniuk (Jagiellończyk Biała Podlaska). Dodatkowo na pozycji przyjmującej została wyróżniona Zuzanna Bielak.

UKS Remis

Skład UKS Remis Świdnik: Zuzanna Witczak, Zuzanna Bielak, Joanna Gał, Wiktoria Szczepańska, Gabriela Szczepanowska, Weronika Derczyk, Adrianna Król, Karina Ząbek, Weronika Fidecka, Maja Ziółkowska, Aleksandra Woźniak, Amelia Mańka i Nikola Kowalczyk. Trener: Renata Łapa, asystentka: Anna Zarańska.

Drugi Turniej Nadziei Olimpijskich młodziczek zostanie rozegrany w dniach 12-13 grudnia br. w Kraśniku.

JacK

foto: archiwum UKS Remis Świdnik

Jacek KosierbSPORTsiatkówka,UKS Remis Świdnik
Na rozegranym w miniony weekend w Lublinie Turnieju Nadziei Olimpijskich w siatkówce bardzo dobrze spisały się młodziczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Remis działającego przy Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku. Podopieczne trener Renaty Łapy zajęły wysoką trzecią pozycję. Pierwsze miejsce wywalczyła Szóstka I Biała Podlaska, która wyprzedziła Towarzystwo Piłki Siatkowej...