Piłkarze Ludowego Klubu Sportowego Perła Progres, jak do tej pory, w rundzie jesiennej kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Zawodnicy trenera Jacka Kubickiego zanotowali komplet ośmiu wygranych. Ostatnio w derbach okazali się za mocni dla Viru Dorohucza. Przewodzą zdecydowanie także w prowadzonej przez nasz portal klasyfikacji na najlepszą drużynę powiatu świdnickiego na szczeblu B klasy.

logo Perła Mełgiew

Mełgwianie mają na koncie wygraną w Biskupicach z tamtejszym LKS-em 5:1 i wspomniane zwycięstwo nad Virem 6:2. W trzeciej rozegranej potyczce LKS Trawniki uległ ekipie z Biskupic 1:3. Do zakończenia rundy jesiennej pozostały jeszcze trzy mecze derbowe. Odbędą się w następujących terminach:

sobota 31 października godz. 14.00 Vir Dorohucza – LKS Trawniki

sobota 7 listopada godz. 14.00 LKS Biskupice – Vir Dorohucza

sobota 14 listopada godz. 13.00 Perła Progres Mełgiew – LKS Trawniki

W klasyfikacji na najlepszego strzelca derbowych potyczek na razie nie ma sobie równych napastnik Perły Progres – Tomasz Korona, który w dwóch meczach strzelił aż 6 bramek.

LKS PERŁA PROGRES MEŁGIEW – LKS VIR DOROHUCZA 6:2 (1:0)

Bramki: Tomasz Korona 3 (67′, 76′, 90′), Rafał Porębski 2 (28′, 59′), Adrian Kalita (62′-rzut karny) – Paweł Jaroszyński 2 (48′, 50′).
Perła Progres: Krystian Kowalik (70′ Przemysław Zieliński), Sebastian Gołąb, Mateusz Wawszczak, Rafał Porębski, Grzegorz Cimek, Kamil Mosak (50′ Tomasz Sapuła), Adrian Kalita, Łukasz Gołąb, Kamil Dyzma (70′ Mateusz Dybała), Adam Gajowiak, Tomasz Korona.

Vir: Rafał Waryszak, Kamil Sawicki, Wojciech Hanc, Piotr Świder, Cezary Gierczyński, Marek Niedźwiecki (Marek Matysiak), Jakub Borowiec, Marek Wójtowicz (Adrian Grabowski), Jakub Bartocha, Paweł Jaroszyński, Damian Korneluk.

JacK

Jacek KosierbSPORTderby,Perła Mełgiew,piłka nożna,powiat świdnicki,Vir Dorohucza
Piłkarze Ludowego Klubu Sportowego Perła Progres, jak do tej pory, w rundzie jesiennej kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Zawodnicy trenera Jacka Kubickiego zanotowali komplet ośmiu wygranych. Ostatnio w derbach okazali się za mocni dla Viru Dorohucza. Przewodzą zdecydowanie także w prowadzonej przez nasz portal klasyfikacji na najlepszą drużynę powiatu...