Za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym odpowie przed sądem dwóch mężczyzn (44 i 22- latek), których w miniony weekend zatrzymała świdnicka policja. Mandat, punkty karne oraz utrata prawa jazdy na trzy miesiące to konsekwencje takiego zachowania.

– Pierwszego kierowcę, 44–letniego mieszkańca miejscowości Łapy zatrzymano w Świdniku na ul. Piaseckiej. Jak wskazało urządzenie do pomiaru prędkości, kierowany przez niego pojazd marki Mercedes jechał z prędkością 102 km/h. Drugi z kierowców wpadł w miejscowości Dorohucza. Mieszkaniec Józefowa nad Wisłą, kierując pojazdem marki BMW jechał z prędkością 103 km/h.- mówi Magdalena Szczepanowska, oficer prasowy KPP w Świdniku.

Obaj kierowcy za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami karnymi oraz punktami karnymi. Ponadto, za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym obligatoryjnie zostało im zatrzymane na trzy miesiące prawo jazdy. Policja apeluje

-Pamiętajmy na drodze nie jesteśmy sami. Naruszając obowiązujące przepisy prawa stwarzamy realne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego, które szczególnie w przypadkach znacznego przekraczania dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym nie rzadko ma tragiczne skutki.

red

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/10/policja4-1024x618.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/10/policja4-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIDorohucza,KPP Świdnik,PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ I STRACILI "PRAWKO"
Za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym odpowie przed sądem dwóch mężczyzn (44 i 22- latek), których w miniony weekend zatrzymała świdnicka policja. Mandat, punkty karne oraz utrata prawa jazdy na trzy miesiące to konsekwencje takiego zachowania. - Pierwszego kierowcę, 44–letniego mieszkańca miejscowości Łapy zatrzymano w Świdniku na ul. Piaseckiej....