TRENERSKI NOS DAŁ IM TRZY PUNKTY

Dobiegała 90 minuta gry. Piłkarze Viru w meczu siódmej kolejki grupy II B klasy remisowali 1:1 na boisku outsidera tabeli – Roztocza Batorz. Wtedy trener dorohuczan Stanisław Świder zdecydował się na trzecią zmianę. W miejsce Pawła Jaroszyńskiego na plac gry desygnował 19-letniego Adriana Grabowskiego. Ten już w swoim pierwszym kontakcie z piłką zdobył zwycięskiego gola!
logo VIR
Futboliści Viru, aby myśleć o utrzymaniu kontaktu ze ścisłą czołówką tabeli musieli wygrać w Batorzu. W teorii zadanie było łatwe, bowiem gospodarze w sześciu poprzednich spotkaniach rundy jesiennej zanotowali komplet porażek. Jak się jednak okazało o komplet „oczek” w konfrontacji z „czerwoną latarnią” tabeli wcale łatwo nie było. Co prawda prowadzenie dla gości w pierwszej połowie technicznym strzałem lobem w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył Marek Matysiak, ale jeszcze przed przerwą gracze Roztocza zdołali wyrównać. Po szybkiej kontrze błąd Arkadiusza Krasowskiego wykorzystał jeden z napastników i Rafał Waryszak musiał wyciągać piłkę z siatki. Remis utrzymywał się do ostatniej minuty spotkania. Wówczas Stanisław Świder zdecydował się na dokonanie jeszcze jednej zmiany. Miał trenerskiego nosa, bowiem wprowadzony na boisko Adrian Grabowski chwilę potem odwdzięczył się zdobyciem gola na wagę kompletu punktów. Będąc sam na sam z bramkarzem uderzył celnie z 17 metrów pod poprzeczkę.
W czołówce tabeli grupy II B klasy po siedmiu kolejkach spotkań duży ścisk. Z kompletem 18 punktów w sześciu meczach prowadzi Perła Progres Mełgiew. Kolejne trzy zespoły: Świdniczanka Świdnik Mały, KS Bronowice i LKS Biskupice wywalczyły po 15 punktów w siedmiu rozegranych spotkaniach. Dalej plasują się: piąte – LKS Trawniki i szósty – Vir Dorohucza. Lokalni rywale zgromadzili po 13 „oczek” mając na koncie po sześć rozegranych gier. Warto jeszcze dodać, że dorohuczanie z całego B-klasowego towarzystwa mają w tej chwili najmniej, bo tylko cztery stracone bramki.
ROZTOCZE BATORZ – VIR DOROHUCZA 1:2 (1:1)
Bramki: Marek Matysiak, Adrian Grabowski.
Vir: Rafał Waryszak, Kamil Sawicki, Wojciech Hanc, Cezary Gierczyński, Arkadiusz Krasowski (65′ Mateusz Bawół), Marek Niedźwiecki (60′ Gabriel Lipiec), Jakub Borowiec, Łukasz Bartocha, Jakub Bartocha, Paweł Jaroszyński (90′ Adrian Grabowski), Marek Matysiak.