W DERBACH DUMA POWIATU BEZLITOSNA

Piłkarze Huraganu Siostrzytów jechali na derbowy mecz do Oleśnik skazani na niepowodzenie. Powód? Brak w kadrze meczowej przynajmniej jednego nominalnego bramkarza. Damiana Janczaka zatrzymały sprawy rodzinne, a Kamil Hanc tego dnia był po prostu w pracy. Z konieczności między słupkami stanął napastnik Maciej Jarosz. Choć „nowy” golkiper przyjezdnych robił co mógł, to i tak piłkarze Dumy Powiatu piłkę do jego siatki wpakowali aż sześć razy!
mecz Oleśnia Huragan
Gospodarze z Oleśni rozpoczęli derbową konfrontację od mocnego uderzenia. W ciągu zaledwie dziesięciu minut wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Najpierw w 4 minucie strzałem po ziemi po długi róg prowadzenie zielono-biało-czarnym dał Maciej Marek. Asystę przy jego trafieniu zaliczył Maksymilian Kuś. W 10 minucie arbiter podyktował rzut karny. Gola „na raty” zdobył Michał Mazurczak. Strzał co prawda trafił w słupek, ale dobitka efektownymi nożycami znalazła już drogę do siatki. W końcówce pierwszej połowy swoje „dwie minuty” miał Piotr Filutowski. Pomocnik beniaminka A klasy najpierw wykorzystał asystę Mazurczaka z rzutu wolnego, a kilkadziesiąt sekund później uderzył celnie z dystansu.
Na drugą połowę derbowej potyczki podopieczni trenera Dariusza Kuchty wyszli jakby uśpieni tak wysokim prowadzeniem. Wykorzystali to siostrzytowianie zdobywając gola w 50 minucie gry. Po kwadransie było już jednak 5:1. W zamieszaniu na polu karnym na strzał z 16 metrów zdecydował się Łukasz Janiak i futbolówka wylądowała w okienku bramki strzeżonej przez Macieja Jarosza. Dziesięć minut później Huragan odpowiedział drugim golem, ale to było wszystko na co pozwolili im miejscowi. W 80 minucie rezultat potyczki celnym strzałem z 13 metrów ustalił Janiak.
LKS OLEŚNIA OLEŚNIKI – LKS HURAGAN SIOSTRZYTÓW 6:2 (4:0)
Bramki: Piotr Filutowski 2 (40′, 41′), Łukasz Janiak 2 (65′, 80′), Maciej Marek (4′), Michał Mazurczak (10′).
Oleśnia: Przemysław Mączka, Sebastian Kulik, Piotr Wypych, Paweł Kropornicki (55′ Piotr Wójtowicz), Dominik Wronka, Piotr Filutowski, Maksymilian Kuś (46′ Wojciech Mrugała), Michał Mazurczak, Grzegorz Mazur (70′ Krzysztof Godula), Maciej Marek (80′ Paweł Rodak), Łukasz Janiak.
Huragan: Maciej Jarosz, Bartłomiej Mitelski, Mateusz Wawruszak, Mateusz Bartocha, Kamil Lipiec, Mirosław Chudy, Wojciech Mitelski, Michał Mitelski, Arkadiusz Lipiec, Łukasz Daniel, Michał Wawszczak (Bartosz Pasieczny).