SPORT

EKIPA SAWICKIEGO PO RUNDZIE JESIENNEJ

W zaległym meczu Lubelskiej Ligi Młodzików Młodszych przeciwnikiem drużyny GPTS Avia (rocznik 2005) był Uczniowski Klub Sportowy z Dysa. Goście przed tym spotkaniem zajmowali ostatnie miejsce w ligowej tabeli, dlatego też inny wynik niż wygrana świdniczan byłby sporą niespodzianką. Niespodzianki nie było. Podopieczni trenera Dariusza Sawickiego wygrali aż 7:0 i na półmetku sezonu zajęli bardzo dobrą wysoką, czwartą lokatę w tabeli.
AVIA Sawicki
Mecz ułożył się korzystnie dla naszego zespołu. Już w 2 minucie wynik otworzył Wiktor Lenard, który strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza gości. Minęły zaledwie trzy minuty, a na listę strzelców wpisał Jakub Wierzbicki. Tym razem golkiper UKS skapitulował po strzale z bliskiej odległości. Kolejną bramkę świdniczanie zdobyli w 10 minucie spotkania, a jej autorem został Bartek Donda. Przewaga Avia była bardzo widoczna w tym meczu. Po 13 minutach gry i golu Lenarda zrobiło się już 4:0. Pod koniec pierwszej połowy świetnym podaniem popisała się Emilia Świderska, która dosłownie wyłożyła piłkę Filipowi Fludrze. Ten będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zmarnował doskonałej okazji i ustalił rezultat do przerwy. Tuż przed zejściem z boiska do siatki mogła jeszcze trafić Świderska, ale po jej uderzeniu futbolówka jedynie ostemplowała poprzeczkę.
logo Avia
Po zmianie stron padły jeszcze dwie bramki dla Avii. Gola numer sześć w 31 minucie meczu zdobył Miłosz Kowalski. Dwie minuty później swoją druga bramkę tego dnia głową z bliskiej odległości strzelił Donda. Potem jeszcze znakomitych okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystali: Lenard, który strzałem z 5 metrów trafił wprost w bramkarza, Marek Stojański – nie trafił w piłkę będąc przed pustą bramkę, poprzeczkę obił Donda, a w innej sytuacji przed utratą kolejnego gola gości uratował słupek.
GPTS AVIA ŚWIDNIK – UKS DYS 7:0 (5:0)
Bramki: Wiktor Lenard 2, Bartłomiej Donda 2, Jakub Wierzbicki, Filip Fludra, Miłosz Kowalski.
Avia: Oskar Szabała, Paweł Szydło, Mikołaj Stasiak, Wiktor Marek, Krystian Andrzejak, Wiktor Lenard, Miłosz Kowalski, Patryk Kowalski, Alan Rodak, Bartłomiej Donda, Daniel Gębal, Filip Fludra, Emilia Świderska, Jakub Wierzbicki, Piotr Wolski, Marek Stojański, Kacper Majkut, Filip Barański.
* * *

PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ

„Patrząc na osiągnięty wynik, jest on bardzo zadowalający. Do tych rozgrywek przystąpiliśmy rok wcześniej, mając na uwadze to, że w lidze spotkamy się ze starszymi kolegami z rocznika 2004. Miało to na celu przygotowanie naszych zawodników do rozgrywek, nauki gry na dużym boisku i przede wszystkim zapoznaniem się z ligowymi rozgrywkami. Były mecze, które pokazały, że brakuje nam jeszcze trochę do najlepszych i przed nami dużo pracy oraz nauki. Były też takie, w których to my dominowaliśmy i byliśmy lepsi. Rozgrywki miały nam pokazać w jakim miejscu jesteśmy i ile nam brakuje do tych lepszych drużyn, ale także miały na celu pokazać efekty trenowania, zdobytych umiejętności na treningach i wykorzystania ich na boisku. Regularny trening pozwala na osiąganie wysokich wyników i u nas tak było. Ciężko było czasami wybrać meczową osiemnastkę, gdzie szansę na meczu powinno otrzymać 25 zawodników regularnie trenujących. Na szczęście ma to pozytywny wpływ na drużynę, gdyż rywalizacja w tej grupie jest wysoka. W momencie nieobecności jednego z zawodników, nie ma żadnego problemu z zastąpieniem go innym, również wartościowym graczem. Cała drużyna zasługuje na pochwałę. Za to, że walczyła w każdym meczu o zwycięstwo, walczyła do końca i się nie poddawała.
Mając na uwadze to, że Motor Lublin i Sygnał Lublin, czyli drużyny, które znajdują się przed nami w tabeli zasilają zawodnicy z rocznika 2004, zajęcie wysokiego czwartego miejsca po rundzie jesiennej jest sukcesem. Te rozgrywki traktujemy jako dobrą lekcję na przyszłość i miejmy nadzieje, że zaprocentuje ona już za rok, kiedy to przystąpimy już rywalizacji w Wojewódzkiej Lidze Młodzików Młodszych. Przed nami w okresie zimowym sporo pracy na treningach. Będziemy brali w różnego rodzaju turniejach halowych oraz styczniowych zmaganiach w Dziecięcej Halowej Lidze Mistrzów.”
TABELA SAWICKI

STRZELCY AVII W RUNDZIE JESIENNEJ

8 bramek – Miłosz Kowalski, Wiktor Lenard, 7 – Jakub Wierzbicki, 6 – Bartłomiej Donda, 3 – Filip Fludra, Emilia Świderska, 1 – Patryk Kowalski, Alan Rodak, Franciszek Janczarek, Piotr Wolski, Krzysztof Sidor, Wiktor Marek, 2 bramki samobójcze.