Na oficjalnej stronie internetowej Ludowego Klubu Sportowego Wierzchowiska został rozstrzygnięty plebiscyt na piłkarza 50-lecia tego klubu. Pierwsze miejsce zajął GRZEGORZ WARDZIŃSKI, który w głosowaniu kibiców wyprzedził Wiesława Popławskiego i Pawła Rodaka.

Avia jesień sezon 1991 92

Grzegorz Wardziński (na zdjęciu drugi od prawej w dolnym rzędzie) to wychowanek klubu z Wierzchowisk. Na początku lat 90-tych jako nastolatek trafił do świdnickiej Avii, gdzie trenował pod okiem Edwarda Wojewódzkiego, a potem Bronisława Waligóry. W sezonie 1990/91 wraz z zespołem żółto-niebieskich awansował do II ligi. W świdnickim klubie zaliczył jeden mecz na tym szczeblu rozgrywkowym. Potem Grzegorz Wardziński między innymi występował w III-ligowej Granicy Chełm. Jego „znakiem firmowym” były bardzo silne i precyzyjne strzały z rzutów wolnych, z których zdobył wiele bramek. Karierę sportową zakończył kilka lat temu w swoim macierzystym klubie.

JacK

foto: Monografia na 60-lecie Avii pt. „Zółto-niebiescy 1952-2012”.

Jacek KosierbSPORTAvia Świdnik,Grzegorz Wardziński,lks wierzchowiska,piłka nożna
Na oficjalnej stronie internetowej Ludowego Klubu Sportowego Wierzchowiska został rozstrzygnięty plebiscyt na piłkarza 50-lecia tego klubu. Pierwsze miejsce zajął GRZEGORZ WARDZIŃSKI, który w głosowaniu kibiców wyprzedził Wiesława Popławskiego i Pawła Rodaka. Grzegorz Wardziński (na zdjęciu drugi od prawej w dolnym rzędzie) to wychowanek klubu z Wierzchowisk. Na początku lat 90-tych...