MŁODZI SIATKARZE AVII OTARLI SIĘ O PODIUM!

W Kraśniku rozegrano siatkarski Turniej Nadziei Olimpijskich młodzików, czyli chłopców z rocznika 2001. Pierwszy z czterech zaplanowanych na ten sezon turniejów wygrała drużyna UKS Serbinów z Białej Podlaskiej. Bardzo dobrze na tych zawodach wypadli reprezentanci Autonomicznej Sekcji Piłki Siatkowej Avia. Podopieczni trenera Dariusza Kuźmy w turniejowej stawce dwunastu zespołów zajęli czwarte miejsce, czyli tuż za najniższym stopniem podium!
KUŹMA
Świdniczanie w meczach grupowych pokonali MKS Kraśnik II 2:0 i przegrali po zaciętej walce z UKS Serbinów Biała Podlaska 1:2. Avia zajęła drugie miejsce w swojej grupie i awansowała do fazy ćwierćfinałowej, gdzie pewnie 2:0 zwyciężyła LKS Cisy Nałęczów. Na drodze do finału naszym siatkarzom stanął… UKS Serbinów. Znów po wyrównanym pojedynku minimalnie lepsi wygrywając 2:1 okazali się reprezentanci Białej Podlaskiej. W finale „pocieszenia”, czyli w spotkaniu o trzecią lokatę, podopieczni trenera Kuźmy musieli uznać wyższość MKS Kraśnik I przegrywając 0:2. Ostatecznie Avia „wylądowała” tuż za podium tego turnieju.
Zespół prezentował się bardzo dobrze na początku każdego seta. Niestety już w samych końcówkach popełnialiśmy zbyt dużo błędów. Po pierwszym turnieju jesteśmy w czołówce zespołów, które w tym roku będą walczyły o mistrzostwo województwa w kategorii młodzików. Szkoda, że przez system rozgrywek pierwszego turnieju dwa razy musieliśmy się zmierzyć z późniejszym zwycięzcą całych zawodów, czyli Serbinowem. Z drugiej strony jeśli myślimy o pierwszym miejscu powinniśmy wygrywać z każdą drużyna – przyznał po turnieju szkoleniowiec naszych młodzików Dariusz Kuźma.
ASPS Avia Świdnik: Michał Teluk, Szymon Czerwiński, Marcin Pulikowski, Alan Skwarczyński, Wojciech Błaziak, Konrad Gołębiowski, Piotr Sokołowski, Jan Grzesiak, Jakub Pranagal, Szymon Wojciechowski, Maciej Mrozek, Rafał Żurman i Paweł Zalewski.