komisja_bezpieczenstwa1Dziś w Starostwie Powiatowym w Świdniku odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Poprowadził je Jakub Osina, członek Zarządu Powiatu.

Posiedzenie dotyczyło głównie zimowego utrzymania dróg oraz zaopiniowania projektu budżetu na rok 2016.

W posiedzeniu uczestniczyły osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo obywateli naszego powiatu: komendant Powiatowy Policji – insp. Ryszard Szklarz, zastępca Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Paweł Belniak, powiatowy lekarz weterynarii Stanisław Zając oraz powiatowy inspektor sanitarny lek. wet. Jan Nowicki i pozostali członkowie tej komisji – radni powiatowi.

Naczelnik Wydziału Infrastruktury drogowej Starostwa Powiatowego w Świdniku Jarosław Drozd zreferował plan utrzymania dróg w nadchodzącym okresie zimowym. Ustalono wstępnie kto obsługiwał będzie w tym zakresie ok. 174 km asfaltowych dróg powiatowych. Jak wynika z ustaleń, gmina Mełgiew i Świdnik skorzystają z usług zwycięskich w przetargach firm, natomiast pozostałe gminy obsłużą służby powiatu świdnickiego.

Zaznaczono także, że droga powinna być odśnieżona maksymalnie 6- 8 godzin po ustaniu śnieżycy.

Naczelnik zasugerował władzom Powiatu potrzebę zakupu skutera śnieżnego do szczególnych zadań, wymagających natychmiastowego transportu na zaśnieżonym obszarze.

Paweł Belniak z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, zwrócił uwagę na częste wezwania strażaków do usuwania uszkodzonych pojazdów, w szczególności TIR-ów, z dróg, wskazując na potrzebę uświadomienia zainteresowanych, że tego typu działaniami straż pożarna nie powinna się zajmować.

W związku z przewidzianym na najbliższą sobotę meczem piłki nożnej w wykonaniu drużyn: Avia Świdnik – Motor Lublin, omówiono również szczegółowo sposób zapewnienia bezpieczeństwa kibicom.

Obrady przyniosły także zaopiniowanie projektu budżetu na 2016 r. w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

 

 

D.C.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/11/komisja_bezpieczenstwa1-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/11/komisja_bezpieczenstwa1-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIJakub Osina,Komisja Bezpieczeństwa i Porządku,Starostwo Powiatowe w Świdniku
Dziś w Starostwie Powiatowym w Świdniku odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Poprowadził je Jakub Osina, członek Zarządu Powiatu. Posiedzenie dotyczyło głównie zimowego utrzymania dróg oraz zaopiniowania projektu budżetu na rok 2016. W posiedzeniu uczestniczyły osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo obywateli naszego powiatu: komendant Powiatowy Policji – insp. Ryszard Szklarz, zastępca...