Uroczysty Bal Krwiodawców Klubu HDK- PCK przy PZL- Świdnik S.A. to już tradycja w historii miasta. W tym roku odbył się 21 listopada. Jak zwykle przy takiej okazji organizatorzy podsumowali swoją działalność i nagrodzili najbardziej zasłużonych krwiodawców.3

– Mijający rok był udany dla naszego klubu.- powiedział prezes Klubu HDK- PCK przy PZL- Świdnik S.A., Andrzej Słotwiński.- To był czterdziesty drugi rok walki o życie. Udało się pozyskać 18 tys. litrów bezcennego leku, jakim jest krew. Dzisiejsza uroczystość jest podsumowaniem kolejnego, bogatego etapu w naszej historii, która przynosi chlubę miastu, powiatowi, a szczególnie zakładowi PZL- Świdnik.- dodał Słotwiński.

Dlatego na uroczystości nie mogło zabraknąć, oprócz bohaterów tego wydarzenia- krwiodawców, przedstawicieli władz fabryki, gminy i powiatu. Ten ostatni reprezentował członek zarządu, Jakub Osina, który powiedział: Dziękuję Wam za to czyste dobro dla drugiego człowieka i dla społeczności. Dziękuję za współpracę, która mam nadzieję w kolejnych latach będzie coraz bardziej owocna. Mimo, że tak wiele dajecie z siebie, nawet w takiej chwili jak dzisiaj, nie zapominacie o innych.

Tutaj Osina miał na myśli zbiórkę, która odbywała się w trakcie balu. Można było przekazać słodycze na paczki świąteczne dla dzieci z najuboższych rodzin. Członek zarządu powiatu złożył też ogromne podziękowania na ręce prezesa Słotwińskiego. To dzięki niemu klub prężnie działa i wciąż się rozwija. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również przedstawicieli Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, Oddziału Okręgowego PCK w Lublinie, placówek oświatowych, czy górników. Najważniejszymi gośćmi byli jednak sami krwiodawcy. Oto lista osób najbardziej zasłużonych:

Oddział Okręgowy PCK w Lublinie zorganizował w dniu 21.11.2015r., w Urzędzie Wojewódzkim wojewódzkie obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa, podczas którego wręczono odznaczenia:

  1. Srebrny Krzyż Zasługi- Sławomir Skroś – 39 litrów oddanej krwi
  2. Brązowy krzyż zasługi- Marian Cheba – 37 litrów oddanej krwi
  3. Zasłużony Honorowy Krwiodawca- Zasłużony dla Zdrowia Narodu:

– Dariusz Danielak – 25 litrów oddanej krwi

– Eugeniusz Kurza – 39 litrów oddanej krwi

– Jan Najda – 49 litrów oddanej krwi

– Marek Pietrzela – 44 litry oddanej krwi

Odznaczani podczas spotkania krwiodawców:

1.Kryształowe Serce:

– Wojciech Cieniuch- 54 litry oddanej krwi

– Jan Najda – 49 litrów oddanej krwi

2.Odznaka Honorowa PCK

– Kazimierz Gnaciuk – III stopnia – 37 litrów oddanej krwi

– Józef Krefta – III stopnia – 29 litrów oddanej krwi

– Tomasz Taszarek – II stopnia – 44 litry oddanej krwi

3.Krzyże Amicus Civitatis- Burmistrza Miasta

– Kazimierz Gnaciuk – 37 litrów oddanej krwi

– Robert Dębicki – 26 litrów oddanej krwi

– Zbigniew Litwin – 34 litry oddanej krwi

– Renata Machnikowska- 19 litrów oddanej krwi

  1. Krzyże Bene Merenti Civitati Świdnik

– Henryk Adamczyk – 35 litrów oddanej krwi

– Stanisław Furmanek- 47 litrów oddanej krwi

– Jerzy Góra – 49 litrów oddanej krwi

– Edward Iracki – 37 litrów oddanej krwi

– Krzysztof Samuła – 29 litrów oddanej krwi

  1. Zasłużony Pracownik WSK- PZL-Świdnik S.A.

– Tomasz Grochecki – 19 litrów oddanej krwi

– Piotr Majdan – 45 litrów oddanej krwi

6.Krzyż Zasłużony dla Klubu HDK-PCK im.bł.ks. Jerzego Popiełuszki przy PZl-Świdnik S.A.

– Ryszard Bytys – 58 litrów oddanej krwi

– Ryszard Chinek – 35 litrów oddanej krwi

– Tadeusz Łubiński – 50 litrów oddanej krwi

– Jan Wypych  – 45 litrów oddanej krwi

– Region Środkowo-Wschodni NSZZ Solidarność

– Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność przy PZL-Świdnik S.A.

– Związek Zawodowy Inżynierów i Techników przy PZL-Świdnik S.A.

– Związek zawodowy Metalowcy przy PZL-Świdnik S.A.

– WZZ- Sierpień 80 przy PZL-Świdnik S.A.

– Związek zawodowy Lipiec 1980 przy PZL-swidnik S.A.

7.Zasłużony Honorowy Dawca Krwi:

I stopnia po oddaniu 18 l krwi:

– Adam Książek

– Krzysztof Dyzma

– Mirosław Krasa

II stopnia po oddaniu 12 l krwi;

– Grzegorz Prokop

– Marzena Toruń

– Paweł Drygała

– Grzegorz Rejak

– Rafał Szyszkowski

– Jakub Cioczek

III stopnia po oddaniu 6 l krwi:

– Andrzej Wójtowicz

– Zbigniew Wojciechowski

– Michał Baran

– Mirosław Ziętek

– Michał Wróbel

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/11/31-1024x576.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/11/31-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIAndrzej Słotwiński,bal krwiodawców Świdnik,Klub HDK- PCK przy PZL- Świdnik S.A.,odznaczeni krwiodawcy
Uroczysty Bal Krwiodawców Klubu HDK- PCK przy PZL- Świdnik S.A. to już tradycja w historii miasta. W tym roku odbył się 21 listopada. Jak zwykle przy takiej okazji organizatorzy podsumowali swoją działalność i nagrodzili najbardziej zasłużonych krwiodawców. - Mijający rok był udany dla naszego klubu.- powiedział prezes Klubu HDK- PCK...