W miniony czwartek zabieg operacyjny kontuzjowanego kolana przeszedł kapitan III-ligowej drużyny Avii – Łukasz Gieresz. Spieszymy uspokoić kibiców żółto-niebieskich, że wszystko poszło zgodnie z planem. Już wczoraj nasz doświadczony bramkarz rozpoczął żmudny proces rehabilitacji. Przeprowadziliśmy z Nim krótką rozmowę…

DSC_0708

* Na czym polegała operacja?

– Dr Tomasz Wnuk przeprowadził rekonstrukcję więzadła krzyżowego przedniego. Została także wycięta części łąkotki. Cały zabieg trwał 80 minut. To stosunkowo szybko.

* Jakie są pierwsze wieści od zabiegu?

– Lekarz twierdzi, że wszystko poszło ok. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebym już teraz zaczął rehabilitację.

* Ile potrwa okres rekonwalescencji?

– Różnie to bywa z tą rehabilitacją. Ciężko wyrokować na tą chwilę bo każdy indywidualnie dochodzi do sprawności. Jeżeli wszystko pójdzie idealnie to jeszcze w tym sezonie wznowię treningi z zespołem.

* Czyli są szanse na to, że do gry wrócisz już wiosną?

– Nie jest to wykluczone. Nadzieja na to jest, tym bardziej będę miał motywację do pracy podczas rehabilitacji.

* W klubie biorą jednak pod uwagę, że nie zdążysz przed runda rewanżową i rozglądają się za jeszcze jednym golkiperem…

– To chyba najlepsza decyzja bo ważna runda przed nami. Nie można sobie pozwalać już na wpadki w walce o utrzymanie w III lidze!

* Życzę powodzenia i wytrwałości na sali rehabilitacyjnej!

– Dziękuję. Przyda się. PozdrAVIAm!

Rozmawiał: JacK

Jacek KosierbSPORTAvia Świdnik,III liga. Łukasz Gieresz,piłka nożna
W miniony czwartek zabieg operacyjny kontuzjowanego kolana przeszedł kapitan III-ligowej drużyny Avii – Łukasz Gieresz. Spieszymy uspokoić kibiców żółto-niebieskich, że wszystko poszło zgodnie z planem. Już wczoraj nasz doświadczony bramkarz rozpoczął żmudny proces rehabilitacji. Przeprowadziliśmy z Nim krótką rozmowę... * Na czym polegała operacja? - Dr Tomasz Wnuk przeprowadził rekonstrukcję więzadła...