MEDALE ŚWIDNICZAN NA WOJEWÓDZKIEJ GIMNAZJADZIE

Pływalnia w Zamościu okazała się bardzo szczęśliwa dla reprezentantów Gimnazjum nr 3 ze Świdnika. Podczas zawodów pływackich indywidualnie oraz w sztafetach świdniczanie plasowali się na podium wojewódzkiej Gimnazjady.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
W konkurencji sztafet dziewczęta z Gimnazjum nr 3 w Świdniku zajęły III miejsce. Brązowe medale wywalczyły: Maria Gęsior, Ewelina Motyl, Ines Błąkała, Natalia Majchrzak, Julia Kalinowska, Anna Czarnocka, Katarzyna Biszkont, Aleksandra Mikołajek, Weronika Mikołajek, Iwona Narejko, Wiktoria Szabelska, Zuzanna Maciukiewicz – opiekun Anna Nowak.
I miejsce i złote medale wywalczyła sztafeta chłopców w składzie: Sebastian Hanc, Jakub Hołub, Mikołaj Michalak, Konrad Nazarczuk, Dawid Piekaruś, Mikołaj Zubala, Bartosz Kotwica, Emil Krzykała, Filip Lech, Michał Szulierz, Krzysztof Hołub – opiekun Zdzisław Stypiński.
W konkurencjach indywidualnych medale wywalczyli: na dystansie 50 metrów stylem dowolnym dziewcząt – brązowy Weronika Mikołajek. W tej samej konkurencji wśród chłopców I miejsce zajął Krzysztof Hołub, a II miejsce Emil Krzykała. Bartosz Kotwica uplasował się na II pozycji na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. W zawodach indywidualnych na dystansie 50 metrów stylem klasycznym startowali: Aleksandra Mikołajek, Katarzyna Biszkont, Dawid Piekaruś i Michał Szulierz.