W hali sportowej im. Polskich Olimpijczyków przy Zespole Szkół w Piaskach rozegrano finały Mistrzostw Województwa LZS szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce chłopców. W stawce ośmiu zespołów rywalizowali także gospodarze oraz reprezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Rybczewic.

logo LZS

Obaj przedstawiciele powiatu świdnickiego spotkali się w eliminacyjnej grupie A. W bezpośrednim pojedynku lepsi wygrywając 2:0 (19:10, 19:16) okazali się siatkarze z Piask. W pozostałych swoich meczach ZS Piaski przegrał z Jabłonią 0:2 (9:19, 23:25) oraz z Biłgorajem 0:2 (8:19, 13:19). Natomiast drużyna z Rybczewic musiała uznać wyższość Jabłoni ulegając 0:2 (8:19, 5:19) oraz ekipie z Biłgoraja także 0:2 (15:19, 4:19).

Zespół Szkół z Piask reprezentowali: Patryk Kuzioła, Michał Mitelski, Paweł Sawicki, Kacper Lipiński, Kamil Winiarczyk, Konrad Trochonowicz, Patryk Kurzyp i Daniel Pośnik. Opiekunem zespołu była Nina Drzewiecka.

Zespół Szkół Ogólnokształcących z Rybczewic reprezentowali: Mateusz Gnyp, Damian Stolarczyk, Mateusz Bis, Kacper Świetlicki, Mateusz Goś, Damian Niedźwiadek i Przemysław Pawelec. Opiekunem zespołu była Agnieszka Baran.

JacK

Jacek KosierbAKTUALNOŚCISPORTmistrzostwa LZS,siatkówka,ZS Piaski,ZSO Rybczewice
W hali sportowej im. Polskich Olimpijczyków przy Zespole Szkół w Piaskach rozegrano finały Mistrzostw Województwa LZS szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce chłopców. W stawce ośmiu zespołów rywalizowali także gospodarze oraz reprezentacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Rybczewic. Obaj przedstawiciele powiatu świdnickiego spotkali się w eliminacyjnej grupie A. W bezpośrednim pojedynku lepsi wygrywając...