W miniony weekend w Międzyrzecu Podlaskim rozegrano II Turniej Nadziei Olimpijskich o mistrzostwo województwa lubelskiego młodzików w siatkówce. Bardzo dobrze na tych zawodach zaprezentowała się drużyna Autonomicznej Sekcji Piłki Siatkowej Avia Świdnik. Zawodnicy trenera Dariusza Kuźmy w stawce jedenastu zespołów zajęli wysokie trzecie miejsce!

KUżMa

Pierwszego dnia zawodów świdniczanie w swojej grupie pokonali kolejno: MKS Skałka Annopol 2:0, Cisy Nałęczów 2:0 i UKS Międzyrzecka Trójka/Mika I 2:1. W niedzielę Avia niestety przegrała 1:2 z UKS Serbinów I Biała Podlaska oraz pokonała 2:1 MKS Kraśnik I.

Niestety stracony set w meczu z Międzyrzecem zadecydował o tym, że zajęliśmy trzecie miejsce w turnieju. Tak się bowiem złożyło, że trzy zespoły miały po jednej porażce i o końcowej kolejności decydował bilans setów. W naszym zespole wyróżnienie otrzymał Wojtek Błaziak, a Konrad Gołębiowski został wybrany najlepszym libero – powiedział po powrocie do Świdnika trener Dariusz Kuźma.

Avia na turnieju zagrała w składzie: Wojciech Błaziak, Jakub Pranagal, Michał Teluk, Maciej Mrozek, Paweł Zalewski, Jan Grzesiak, Jaromir Orlicz, Konrad Gołębiowski, Marcin Pulikowski, Szymon Wojciechowski, Rafał Żurman i Piotr Sokołowski.

JacK

foto: archiwum ASPS Avia Świdnik

Jacek KosierbAKTUALNOŚCISPORTASPS Avia Świdnik,Dariusz Kuźma,siatkówka
W miniony weekend w Międzyrzecu Podlaskim rozegrano II Turniej Nadziei Olimpijskich o mistrzostwo województwa lubelskiego młodzików w siatkówce. Bardzo dobrze na tych zawodach zaprezentowała się drużyna Autonomicznej Sekcji Piłki Siatkowej Avia Świdnik. Zawodnicy trenera Dariusza Kuźmy w stawce jedenastu zespołów zajęli wysokie trzecie miejsce! Pierwszego dnia zawodów świdniczanie w swojej...