Dziś na sesji Rady Powiatu w Świdniku odbyło się wręczenie wyróżnień dla sportowców z terenu powiatu świdnickiego za osiągnięcia w roku 2015. Okolicznościowe puchary i pamiątkowe dyplomy wręczali: Starosta Świdnicki – Dariusz Kołodziejczyk i Przewodniczący Rady Powiatu w Świdniku – Marcin Najda. Sportowcy otrzymali także bony o wartości 250 złotych na zakup sprzętu sportowego.

DSC_4977

GMINA MEŁGIEW

Sportowców wytypował Wójt Gminy – Ryszard Podlodowski, który wręczył także własne, ufundowane nagrody rzeczowe.

WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI

KAROL BURZAK – ma 14 lat, jest zawodnikiem klubu bokserskiego Gwarek w Łęcznej i uczniem Gimnazjum w Zespole Szkół w Mełgwi, w mijającym roku zajął drugie miejsca na gwardyjskich mistrzostwach Polski oraz międzynarodowym turnieju w Sandomierzu, wywalczył także trzecie lokaty na mistrzostwach Polski młodzików i międzywojewódzkich mistrzostwach w tej samej kategorii wiekowej.

MICHAŁ FILIPCZAK – ma 13 lat, mieszka w Jackowie, jest zawodnikiem Lubelskiego Klubu Karate Shotokan, do najważniejszych tegorocznych osiągnięć Michała należą: pierwsze miejsca w układach kata na mistrzostwach i pucharze województwa lubelskiego, dwa srebrne i brązowy medal na otwartych mistrzostwach Lubelszczyzny w karate shotokan oraz wicemistrzostwo Pucharu Polski w kata drużynowym.

ROBERT SZOSTAKIEWICZ – ma 10 lat, jest zawodnikiem Szkolnego Klubu Tenisowego Smecz w Puławach i uczniem Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Mełgwi, w 2015 roku zdobył mistrzostwo województwa lubelskiego do lat 12 i halowe mistrzostwo województwa lubelskiego do lat 10 oraz brązowy medal na mistrzostwach Polski do lat 10 w grze podwójnej w tenisie ziemnym.

DSC_4993

MIASTO i GMINA PIASKI

Sportowców wytypował Burmistrz Piask – Michał Cholewa. Nagrody rzeczowe ufundowane przez burmistrza wręczał sekretarz Marcin Najda.

WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI

WERONIKA FABIAN – ma 16 lat, jest czołową zawodniczką piłkarskiej drużyny Ludowego Klubu Sportowego z Wierzchowisk, która po rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 zajmuje pozycję lidera tabeli grupy południowej III ligi, Weronika wraz z drużyną zajęła siódme miejsce na ogólnopolskim turnieju LZS, jest reprezentantką kadry województwa lubelskiego.

OSCAR POŁEĆ – ma 10 lat, reprezentuje Klub Tenisowy Avia Świdnik, w mijającym roku zajmował czołowe lokaty w turniejach wojewódzkich i ogólnopolskich w kategorii do lat 10, między innymi dwukrotnie zwyciężał, a raz zajął trzecie miejsce na wojewódzkim turnieju tenisowym tzw. grupy zielonej.

KACPER SARACHIN – ma 11 lat, reprezentuje Ludowy Klub Sportowy Piaskovia i jest uczniem Szkoły Podstawowej w Piaskach, Kacper jest jednym z najlepszych zawodników w swojej kategorii wiekowej, równie dobrze operuje piłką zarówno prawą jak i lewą nogą, w rywalizacji na boisku jest waleczny, nieustępliwy i bardzo dobry technicznie.

DSC_5012

GMINA RYBCZEWICE

Sportowców wytypowała Wójt Gminy – Elżbieta Masicz. Nagrody rzeczowe ufundowane przez wójta wręczała sekretarz Renata Trała.

JULIA BARTNIK – ma 10 lat, jest zawodniczką Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Victoria Rybczewice, Julka pełni funkcję kapitana w piłkarskiej drużynie „Orlików Młodszych” Victorii, jest niezastąpiona w bloku defensywnym drużyny, jest etatową egzekutorką rzutów karnych, w tym roku została powołana do reprezentacji województwa lubelskiego.

PAULINA ŁUSZCZAK – ma 13 lat, jest uczennicą Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rybczewicach, w powiatowych zawodach sportowych wraz ze szkolną drużyną zajęła pierwsze miejsce w turniejach piłki nożnej i tenisa stołowego oraz drugie miejsce w piłce ręcznej.

KATARZYNA NIEDŹWIADEK – ma 13 lat, jest uczennicą Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rybczewicach, w powiatowych zawodach sportowych wraz ze szkolną drużyną zajęła pierwsze miejsce w turniejach piłki nożnej i tenisa stołowego oraz drugie miejsce w piłce ręcznej.

DSC_5031

MIASTO i GMINA ŚWIDNIK

Sportowców wytypował Burmistrz Świdnika – Waldemar Jakson, który wręczył także własne, ufundowane nagrody rzeczowe.

GRZEGORZ KANIKUŁA – ma 35 lat, jest zawodnikiem Klubu Sportowego Hetman Lublin, w kończącym się roku zdobył drużynowe Mistrzostwo Świata w kręglach klasycznych, wywalczył drużynowe mistrzostwo oraz indywidualne wicemistrzostwo Polski, ponadto został mistrzem Polski w mix-tandemach w kategorii B3.

WOJCIECH KLIMKIEWICZ – ma 36 lat, jest zawodnikiem Klubu Gladio Świdnik; zdobył tytuł mistrza Świata w brazylijskim JIU-JITSU podczas zawodów, które odbyły się w Rio de Janeiro oraz mistrzem Europy w NO-GI brazylijskim JIU-JITSU.

PIOTR SAWICKI – ma 41 lat, jest zawodnikiem Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji Start w Lublinie, w mijającym roku zdobył brązowy medal mistrzostw Polski w łucznictwie niepełnosprawnych, ponadto wywalczył złoty medal na turnieju w Holandii, który dał mu nominację na przyszłoroczne Letnie Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro.

DSC_5045

GMINA TRAWNIKI

Sportowców wytypował Wójt Gminy – Jerzy Szpakowski.

ALEKSANDRA CHOLEWA – ma 16 lat, jest absolwentką Gimnazjum Publicznego im. Polonii Francuskiej w Trawnikach, brała udział w licznych zawodach tenisa stołowego na szczeblu szkolnym, powiatowym, rejonowym, wojewódzkim i ogólnopolskim, a jej największe osiągnięcia to: pierwsze miejsce na rejonowych igrzyskach indywidualnych w Chełmie i trzecie miejsce na mistrzostwach województwa lubelskiego.

KONRAD KORZENIOWSKI – ma 13 lat, jest absolwentem Zespołu Placówek Oświatowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Trawnikach, w mijającym roku zajął pierwsze miejsce w mistrzostwach powiatu świdnickiego, był także drugi na rejonowych i siódmy na wojewódzkich igrzyskach indywidualnych w tenisie stołowym, wraz z drużyną szkolną zajął drugie miejsce w gminnym turnieju halowej piłki nożnej.

PIOTR PITUCHA – ma 13 lat, jest absolwentem Szkoły Podstawowej im. ks. Piotra Ściegiennego w Oleśnikach, do jego licznych osiągnięć należą: pierwsze miejsca w gminnych biegach przełajowych i zawodach lekkoatletycznych oraz w drużynie podczas gminnego turnieju halowej piłki nożnej, a także drugie miejsce na gminnym turnieju unihokeja.

Zebrał: JacK

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/12/DSC_4981-1024x699.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/12/DSC_4981-300x300.jpgJacek KosierbAKTUALNOŚCISPORTDariusz Kołodziejczyk,Marcin Najda,Rada Powiatu w Świdniku,sportowcy powiatu świdnickiego
Dziś na sesji Rady Powiatu w Świdniku odbyło się wręczenie wyróżnień dla sportowców z terenu powiatu świdnickiego za osiągnięcia w roku 2015. Okolicznościowe puchary i pamiątkowe dyplomy wręczali: Starosta Świdnicki – Dariusz Kołodziejczyk i Przewodniczący Rady Powiatu w Świdniku – Marcin Najda. Sportowcy otrzymali także bony o wartości 250...