DSC_5089Wczoraj odbyło się piętnaste posiedzenie Rady Powiatu Świdnickiego. Przyszłoroczny budżet uchwalono dziesięcioma głosami. Dziewięciu radnych z klubu PiS Porozumienie Prawicy wstrzymało się od głosu.

Wśród zaplanowanych inwestycji znaleźć mają się: przebudowa drogi Biskupice–Trawniki, przebudowa odcinka drogi powiatowej Świdnik–Franciszków, drogi Lublin–Mełgiew–Zakrzów, przebudowa al. Lotników Polskich w Świdniku na odcinku od skrzyżowania z al. Jana Pawła II do drogi krajowej, jak również modernizacja budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Przyjęto od Wojewody Lubelskiego zadania publiczne z zakresu administracji rządowej.

Podjęto także uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Piaski na zadanie pn. „ Przebudowa drogi gminnej w Janówku” i „ Przebudowę drogi gminnej na odcinku Bystrzejowice Pierwsze – Bystrzejowice Drugie”.

Wiele pytań rodziła obecna sytuacja ulicy Dworcowej w Świdniku.
Ulica ta ma w przebiegu 8 działek. Przez osiem lat sprawowania stanowiska starosty przez Mirosława Króla, uregulowana została sytuacja tylko jednej z nich. Tylko przez rok pracy nowego zarządu, uregulowano sytuacje trzech. W nadchodzącym roku 2016 sprawa zostanie zamknięta. – odpowiadał Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego Jakub Osina. Docenił także układającą się dobrze współpracę z UM Świdnik w tej kwestii.

DSC_5068

Radna Elżbieta Migut zadała pytanie o nienależnie pobraną w latach sprawowania władzy poprzedniego starosty, subwencję oświatową oraz na jakim etapie sprawa jest obecnie. Odpowiedzi udzielił wicestarosta Waldemar Białowąs. Jak poinformował, pierwsza rata z ok. 2,6 mln. zł, czyli kwota 946 tyś zł za 2011 r. została już zwrócona. Zarząd powiatu wystąpił do Ministerstwa Edukacji Narodowej o rozłożenie reszty kwoty na raty. By takich błędów w przyszłości uniknąć, wystąpiono do UKS o stosowne przeszkolenie dyrektorów placówek oświatowych i urzędników.

DSC_5070

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/12/DSC_5093-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2015/12/DSC_5093-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIbudżet,Elżbieta Migut,Gmina Piaski,Jakub Osina,PCPR w Świdniku,PIS Porozumienie Prawicy,rada powiatu,ul. Dworcowa,Waldemar Białowąs
Wczoraj odbyło się piętnaste posiedzenie Rady Powiatu Świdnickiego. Przyszłoroczny budżet uchwalono dziesięcioma głosami. Dziewięciu radnych z klubu PiS Porozumienie Prawicy wstrzymało się od głosu. Wśród zaplanowanych inwestycji znaleźć mają się: przebudowa drogi Biskupice–Trawniki, przebudowa odcinka drogi powiatowej Świdnik–Franciszków, drogi Lublin–Mełgiew–Zakrzów, przebudowa al. Lotników Polskich w Świdniku na odcinku od skrzyżowania...