Fotolia
Fotolia

Do atrakcyjnego i nieplanowanego zakupu w minionym roku przyznaje się ponad połowa badanych Polaków (55 proc.), z czego 7 proc. przyznało, że zdarzyło mu się to wiele razy, a 19 proc. że kilka razy – wynika ze styczniowego sondażu CBOS.

Sondażownia zauważa, że w ostatnich latach stopniowo zwiększała się liczba osób, które pozwalają sobie na spontaniczne zakupy, a obecnie jest największa z notowanych na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat.

Z badania wynika również, że Polacy chętnie szukają swojego szczęścia w grach liczbowych. Udział w grach Totalizatora Sportowego w 2015 roku deklarowało ponad dwie piąte dorosłych Polaków (43 proc.), tj. więcej niż rok temu (o 5 punktów procentowych) i tyle samo ile w roku 2013.

Blisko co piąty ankietowany (19 proc.) zadłużył się w banku lub innej instytucji finansowej, a nieznacznie mniej badanych (17 proc., w stosunku do 2014 roku spadek o 5 punktów) pożyczyło pieniądze od znajomych.

http://kurier.pap.pl
http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/02/kasa.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/02/kasa-300x204.jpgredAKTUALNOŚCIROZMAITOŚCIZ KrajuKurier PAP,pozyczka
Do nieplanowanych zakupów w minionym roku przyznaje się ponad połowa badanych przez CBOS Polaków. Coraz rzadziej pożyczamy pieniądze od znajomych. Fotolia Do atrakcyjnego i nieplanowanego zakupu w minionym roku przyznaje się ponad połowa badanych Polaków (55 proc.), z czego 7 proc. przyznało, że zdarzyło mu się to wiele razy, a...