68-85535Czym jest pierwsza pomoc, jakie obowiązki ratownicze spoczywają na osobach postronnych oraz jak postępować gdy trzeba ratować ludzkie życie – to niektóre tylko z zagadnień jakie omówione zostały podczas wczorajszego spotkania w ramach kursu „Bezpieczny Mieszkaniec” w Mełgwi.

Wczoraj w budynku Urzędu Gminy Mełgiew odbyło się kolejne spotkanie z mieszkańcami gminy. Tym razem tematem przewodnim spotkania było udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Jak pomóc osobie oparzonej, a jak poszkodowanej w wypadku, jak zareagować gdy dławi się dziecko a jak osoba dorosła, to niektóre tylko z zagadnień jakie omówili prowadzący zajęcia funkcjonariusze Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Świdniku.

– To była dobra okazja „przećwiczenia” działań ratowniczych w przypadku osoby nieprzytomnej, niewydolnej krążeniowo-oddechowo. Kursanci pod okiem specjalistów wykonywali na fantomie resuscytację osoby dorosłej, jednocześnie zgłębiając wiedzę dotyczącą zabiegów resuscytacyjnych u dzieci i noworodków – tłumaczy Magdalena Szczepanowska z KPP w Świdniku.

Mundurowi przy tej okazji przypomnieli również o tzw. cichym zabójcy jakim jest tlenek węgla czyli czad. Omówili dlaczego tak ważne jest dbanie o drożność przewodów kominowych i wentylacja pomieszczeń. Na koniec zarówno strażacy, jak policjanci przypomnieli numery alarmowe, jednocześnie podkreślając jak ważne jest by znały je już małe dzieci.

 

 
KPP Świdnik

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/03/68-85535.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/03/68-85535-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIBezpieczny Mieszkaniec,KPP Świdnik,Magdalena Szcepanowska,Mełgiew,pierwsza pomoc
Czym jest pierwsza pomoc, jakie obowiązki ratownicze spoczywają na osobach postronnych oraz jak postępować gdy trzeba ratować ludzkie życie – to niektóre tylko z zagadnień jakie omówione zostały podczas wczorajszego spotkania w ramach kursu „Bezpieczny Mieszkaniec” w Mełgwi. Wczoraj w budynku Urzędu Gminy Mełgiew odbyło się kolejne spotkanie z mieszkańcami...