DSC_0073Oto człowiek z pasją: Łukasz Stachyra. Ma 30 lat, jest pensjonariuszem Domu Pomocy Społecznej w Krzesimowie i posiada ponad trzysta nakryć głowy. Zbiera je od 16 lat i choć powoli brakuje miejsca na nowe eksponaty, walczy wciąż o kolejne wyjątkowe czapki.

– Wszystkie lubię tak samo, ale muszę przyznać, że moją największymi zdobyczami są czapki generała wojskowego i komendanta głównego policji – przyznaje Łukasz – Sam wynajduję osoby, które mogą mi przekazać czapki piszę podania. Czasem trzeba cierpliwie czekać, ale się opłaca.

Zaczęło się od czapki policyjnej, podarowanej przez sąsiada policjanta 16 lat temu. Pasjonat kolekcjonuje również togi, kamizelki oraz całe uniformy i mundury.

Wśród eksponatów można odnaleźć np. togę sędziowską z Sądu w Świdniku czy piuskę od Cystersów z Jędrzejowa, kaski prewencji policyjnej i milicyjnej, czapki policji amerykańskiej, niemieckiej. Zdobyczy kolekcjonerskich zdaje się przybywać w szybkim tempie.

DSC_0071Już wczoraj przybył najnowszy nabytek. Z rąk starosty świdnickiego Dariusza Kołodziejczyka Stachyra otrzymał czapkę strażacką.

Na odwiedziny i pokaz niezwykłej kolekcji zostaliśmy już przez pana Łukasza zaproszeni. Relacja fotograficzna z wizyty już wkrótce.

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/03/DSC_0071-1024x680.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/03/DSC_0071-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIczapki,Dariusz Kołodziejczyk,DPS w Krzesimowie,kolekcja,Łukasz Stachyra
Oto człowiek z pasją: Łukasz Stachyra. Ma 30 lat, jest pensjonariuszem Domu Pomocy Społecznej w Krzesimowie i posiada ponad trzysta nakryć głowy. Zbiera je od 16 lat i choć powoli brakuje miejsca na nowe eksponaty, walczy wciąż o kolejne wyjątkowe czapki. - Wszystkie lubię tak samo, ale muszę przyznać, że...