IMG_0247

Konrad Maziarczyk, I miejsce

Dziś w budynku świdnickiego MOK-u odbyła się wystawa, w związku z Narodowym Dniem Żołnierzy Wyklętych.

Zespół Szkół nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku zorganizował konkurs już w lutym, teraz zaprezentował pokonkursową wystawę prac poświęconych Ich pamięci. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta powiatu świdnickiego Dariusz Kołodziejczyk.

Prace konkursowe miały dotyczyć wydarzeń związanych z losami „Żołnierzy Wyklętych”.

– Dużo mówi się o Żołnierzach Wyklętych, ale za mało jest dyskusji merytorycznej na ten temat. Wy, poprzez swoje prace pokazaliście patriotyzm, za co serdecznie Wam dziękuję – mówił dziś do uczestników starosta Dariusz Kołodziejczyk.

Powiatowy Konkurs Plastyczny skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu świdnickiego. Przeprowadzony był w jednej kategorii wiekowej i przebiegał dwuetapowo:
Etap I – szkolny – organizowali nauczyciele historii, wiedzy o społeczeństwie, plastyki, wiedzy o kulturze lub innych przedmiotów.
Etap II – powiatowy – zorganizował Zespół Szkół Nr 1 w Świdniku.

IMG_0227Do etapu powiatowego zostało zgłoszonych 18 prac.
Miejsce pierwsze zdobył uczeń „Norwida” Konrad Maziarczyk z pracą p.n. „Bohaterowie żyją wiecznie”.

Miejsce drugie: Patryk Janoszek z Z.S Nr 1 im. C.K Norwida,
Miejsce trzecie: Bartłomiej Mitelski, Z.S W Trawnikach

I Wyróżnienie: Malwina Woś, Z.S. Nr 1 im. C.K Norwida

II Wyróżnienie: Natalia Adamiak, Gimnazjum Publiczne im. Polonii Francuskiej w Trawnikach
III Wyróżnienie: Ilona Borek, Gimnazjum nr 1 w Świdniku.

 

IMG_0214-Celem konkursu było m.in. upowszechnienie znajomości najnowszej historii Polski wśród młodzieży, rozbudzanie zainteresowań historycznych i wychowania patriotycznego wśród młodzieży – wyjaśnia Renata Gierszon z ZS Nr1 im. C. K. Norwida w Świdniku.

IMG_0210– Żeby wykonać prace na tak wysokim poziomie trzeba na pewno wykazać się wiedzą. I tę wiedzę historyczną widać na tej wystawie – chwalił młodzież Waldemar Białowąs, wicestarosta świdnicki.

Wyraził także nadzieję, że i w przyszłym roku podobny konkurs przyciągnie wielu chętnych.

 

 

 

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/03/IMG_0247-768x1024.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/03/IMG_0247-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJADariusz Kołodziejczyk,MOK,Norwid,powiatowy konkurs,Renata Gierszon,Waldemar Białowąs,wystawa,żołnierze wyklęci,ZSz nr 1 im. C.K. Norwida
Dziś w budynku świdnickiego MOK-u odbyła się wystawa, w związku z Narodowym Dniem Żołnierzy Wyklętych. Zespół Szkół nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku zorganizował konkurs już w lutym, teraz zaprezentował pokonkursową wystawę prac poświęconych Ich pamięci. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta powiatu świdnickiego Dariusz Kołodziejczyk. Prace konkursowe miały...