AKTUALNOŚCIEDUKACJAKULTURA I ROZRYWKA

SZACHOWO-WARCABOWY TURNIEJ OHP O PUCHAR STAROSTY

DSC_010318 marca br. Hufiec Pracy w Świdniku zorganizował XIX Wojewódzki Turniej Szachowo-Warcabowy OHP o Puchar Starosty Powiatu Świdnickiego. W zmaganiach odbywających się w miłej i sportowej atmosferze, uczestniczyli zawodnicy z wszystkich jednostek wychowawczych województwa lubelskiego. W turnieju szachowym zwyciężył Sebastian Żeleźnik z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Radzyniu Podlaskim, drugie miejsce zajął Wojciech Grzesik z Hufca Pracy 3-4 w Tomaszowie Lubelskim, a trzecie Paweł Pakuła z Hufca Pracy 3-12 w Chełmie. W konkurencji warcaby zwyciężył Przemysław Hordyj z Hufca Pracy 3-4 w Tomaszowie Lubelskim, drugie miejsce Daniel Żeleźnik z OSiW w Radzyniu Podlaskim a na trzeciej pozycji został sklasyfikowany Seweryn Niewiadomski z Hufca Pracy 3-16 w Kraśniku.
Równolegle odbył się turniej kadry. W warcabach najlepszą okazała się Anna Iwanicka z HP w Świdniku, drugą lokatę zajął Marian Chmiel również ze Świdnika, a trzecią Dominika Janicka-Harbuz z Tomaszowa Lubelskiego. W turnieju szachowym pierwsze miejsce zajął Bogdan Jaworski ze Środowiskowego Hufca Pracy we Włodawie. Na drugiej pozycji uplasowała się Monika Baranowicz z Chełma a na trzeciej Przemysław Więch z Radzynia Podlaskiego. Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał z-ca Komendanta Lubelskiej Komendy Wojewódzkiej Ochotniczych Hufców Pracy Marek Drączkowski.
Puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe laureatom turnieju w poszczególnych kategoriach wręczał Wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs i Kierownik Internatu Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku Leszek Onuszkiewicz. Turniej jest wpisany do oficjalnego kalendarza powiatowego imprez sportowych dofinansowywanych przez Starostwo Powiatowe w Świdniku.