Tylko w ciągu jednego dnia policjanci ujawnili 17 przypadków naruszeń przepisów prawa drogowego. Wśród nich 8 kierowców nie korzystało z pasów bezpieczeństwa. To wynik działań prewencyjnych PASY jakie prowadzili na drogach pow. świdnickiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej jednostki policji.

Na drogach pow. świdnickiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej jednostki policji prowadzili działania prewencyjne „PASY”. Głównym zadaniem działań było przede wszystkim poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach. Szczególnie kontrole kierowców i pasażerów miały na celu wytworzenie wśród uczestników ruchu drogowego poczucia obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz właściwego przewożenia dzieci w fotelikach. Wśród licznych kontroli policjanci ujawnili 17 przypadków naruszeń obowiązujących przepisów prawa. Z czego 8 przypadków dotyczyło niezapiętych pasów. Sprawcy wykroczeń zostali ukarani mandatami.

– Pamiętajmy, ze siadając za kierownicę auta jesteśmy odpowiedzialni zarówno za siebie jak i innych uczestników ruchu na drodze, w tym pasażerów. Pośpiech i bagatelizowanie zasad bezpieczeństwa może mieć tragiczne skutki. Kierując się ostrożnością i zasadą ograniczonego zaufania współtworzymy bezpieczeństwo na drodze- apeluje M. Szczepanowska z KPP w Świdniku.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/03/pasy-1024x768.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/03/pasy-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIdziałania prewencyjne PASY,KPP w Świdniku
Tylko w ciągu jednego dnia policjanci ujawnili 17 przypadków naruszeń przepisów prawa drogowego. Wśród nich 8 kierowców nie korzystało z pasów bezpieczeństwa. To wynik działań prewencyjnych PASY jakie prowadzili na drogach pow. świdnickiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej jednostki policji. Na drogach pow. świdnickiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej jednostki...