DSC_9186Salsa, rumba, paella i tapas…To wszystko sprawiło, że w miniony piątek w Zespole Szkół nr 1 im. C.K. Norwida w Świdniku można było poczuć się jak w Hiszpanii. Obchodzono tam Dzień Hiszpański.

Imprezę zorganizowali uczniowie klas z językiem hiszpańskim pod wodzą Anny Maliszewskiej przy współpracy szkoły językowej DIÁLOGO w Lublinie oraz Akademii Tańca Pleskot w Świdniku. By podziwiać talenty i niezwykłą inwencję twórczą młodzieży z „ Norwida” przybył wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs.

Na początek zaśpiewała laureatka Powiatowego Konkursy Piosenki Obcojęzycznej Natalia Krysa. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im.W. Broniewskiego: Paweł Zaborek, Sylwia Kośka i Piotr DSC_9170Kaciuczyk także sprawili, że można było poczuć klimat słonecznej Hiszpanii.

Następnie, gorące rytmy samby i rumby, które wykonała para z mistrzowską klasą taneczną z Akademii Tańca Pleskot, były wstępem do nauki salsy.

W warsztatach tanecznych wzięli udział goście – uczniowie gimnazjów Powiatu Świdnickiego. Zatańczył nawet dyrektor „Norwida” Krzysztof Gałan.

Równie dużo emocji co salsa, wzbudziła sztuka przyrządzania hiszpańskich „tapas”.

DSC_9198Wykładowca KUL i lektor Szkoły Językowej Dialogo Justyna Pyszczek opowiedziała o zwyczajach kulinarnych Hiszpanów, ale również przeprowadziła quiz na temat tego kraju.

Natomiast w arkana tej kuchni brawurowo wprowadził rodowity Hiszpan Antonio Tomas Mayor.

Zaproszeni goście z zaangażowaniem tworzyli kulinarne mini dzieła ze składników przygotowanych przez uczniów klas technikum żywienia pod opieką Pani Małgorzaty Motyl.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/04/DSC_9154-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/04/DSC_9154-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJADialogo,Dzień Hiszpański,Hiszpania,hiszpański,Krzysztof Gałan,Norwid,Pleskot,Waldemar Białowąs,ZSz nr 1 im. C.K. Norwida

Salsa, rumba, paella i tapas...To wszystko sprawiło, że w miniony piątek w Zespole Szkół nr 1 im. C.K. Norwida w Świdniku można było poczuć się jak w Hiszpanii. Obchodzono tam Dzień Hiszpański. Imprezę zorganizowali uczniowie klas z językiem hiszpańskim pod wodzą Anny Maliszewskiej przy współpracy szkoły językowej DIÁLOGO w...