DSC_0171Dziś w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku Dzień Otwarty. Organizatorzy zaprosili przede wszystkim uczniów szkół gimnazjalnych i ich rodziców. Prezentowano szkołę i ofertę edukacyjną na rok 2016/2017.

– Nie kształcimy bezrobotnych, tylko ludzi potrzebnych na rynku pracy. Dajemy naszym uczniom wiele swobody w działaniu i proponujemy wiele możliwości kształcenia – mówiła dziś, witając gości Anna Goral, dyrektor PCEZ w Świdniku.

W pracowniach odbywały się warsztaty związane z danym kierunkiem. Gimnazjaliści zdobywając poszczególne umiejętności otrzymywali stosowne pieczątki, zaświadczenia, a na koniec certyfikaty.

DSC_0133-Śmiało można powiedzieć, że ta szkoła ze swoją bogatą ofertą może konkurować nie tylko z placówkami z województwa, ale i z całej Polski. Wciąż szukamy nowych kierunków kształcenia i wychodzimy jednocześnie naprzeciw oczekiwaniom pracodawców mówił wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs.

Wicestarosta przypomniał również o nowych ciekawych kierunkach związanych z kolejnictwem, takich jak: technik elektroenergetyk transportu szynowego, technik transportu kolejowego i technik automatyk sterowania ruchem kolejowym, a także tych związanych z lotnictwem: technik lotniskowych służb operacyjnych, technik mechanik lotniczy, technik awionik oraz technik eksploatacji portów i terminali.

Nagrodzono dziś także laureatów konkursu z okazji 1050 Rocznicy Chrztu Polski i konkursu językowego „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Laureaci:

DSC_01561050 Rocznica Chrztu Polski”

Kategoria praca plastyczna:

I miejsce Martyna Korolewicz z Gimnazjum w Trawnikach

II miejsce Wojciech Sosnowski z Gimnazjum nr 1 w Świdniku

II miejsce Jagoda Durakiewicz z Gimnazjum w Trawnikach

Kategoria rzeźba

I miejsce Antola Sadło z Gimnazjum nr 1 w Świdniku

II miejsce Sandra Siudziak z Gimnazjum w Trawnikach

Kategoria prezentacja multimedialna

I miejsce Przemysław Kloc z PCEZ

II miejsce Jakub Krukowski z Gimnazjum w Trawnikach

III miejsce Wojciech Radek z I LO w Świdniku

Cudze chwalicie, swego nie znacie”

I miejsce Beata Szcześniak z Gimnazjum nr 1 w Świdniku

II miejsce Aleksandra Kubiś z Gimnazjum nr 1 w Świdniku

III miejsce Martyna Korolewicz z Gimnazjum w Trawnikach

Wyróżnienie Gabriela Wójcik

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/04/DSC_0171-1024x680.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/04/DSC_0171-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJAAnna Goral,Dzień otwarty,kierunki kształcenia,konkurs,PCEZ,Waldemar Białowąs
Dziś w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku Dzień Otwarty. Organizatorzy zaprosili przede wszystkim uczniów szkół gimnazjalnych i ich rodziców. Prezentowano szkołę i ofertę edukacyjną na rok 2016/2017. - Nie kształcimy bezrobotnych, tylko ludzi potrzebnych na rynku pracy. Dajemy naszym uczniom wiele swobody w działaniu i proponujemy wiele możliwości kształcenia...