kolizjaZgodnie w wcześniejszymi zapowiedziami Starostwa Powiatowego w Świdniku, nowe oblicze zyska rondo im. Świdnickiego Lipca 80, czyli tzw. rondo z helikopterem.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu padły konkrety w tej sprawie.

Rondo z helikopterem to jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w mieście. Wkrótce ma się to zmienić dzięki jego reorganizacji. Powstanie czwarte w Świdniku rondo turbinowe.

Przetarg na jego wykonanie jest już rozstrzygnięty.

– Zgłosiły się trzy firmy. Wystawiona była kwota 70 tys. zł, a przetarg został rozstrzygnięty za kwotę 36 900, czyli prawie o połowę taniej – wyjaśnia Waldemar Białowąs, wicestarosta świdnicki.

DSC_0090Przetarg wygrała firma „Domino-Znak” z Lublina. Termin wykonania inwestycji został ustalony na 30 czerwca.

– Czekamy na cieplejsze dni, żeby można było te pasy pomalować – zapewnia wicestarosta.

-Podstawowy zakres robót sprowadza się do wykonania malowania grubowarstwowego w ilości 310 mkw., przytwierdzenia 90 mkw. separatorów gumowych i wstawienia 23 nowych znaków drogowych. W zakresie robót jest też przestawienie części istniejącego oznakowania. – wyjaśnia Jarosław Drozd, naczelnik Wydziału Infrastruktury Drogowej świdnickiego starostwa.

Jednak to nie jedyne niebezpieczne miejsce w Świdniku. Być może uspokojenia ruchu doczeka się w niedługim czasie również przejście dla pieszych przy ul. Racławickiej.

O sygnalizację świetlną przed przejściem dla pieszych na wysokości ul. Racławickiej 14 od kilku tygodni walczą radni Edyta Lipniowiecka i Wiesław Księski oraz członkowie stowarzyszenia Świdnik Wspólna Sprawa.

– Jest to jedna z najbardziej uczęszczanych ulic miasta. W momencie zjeżdżania z ronda, wielu kierowców dociska gaz w swoich samochodach, co jak wiemy nieraz już skończyło się tragedią. Sygnalizacja to zmieni – zapewnia radna Lipniowiecka.

Oboje radni zbierają wśród mieszkańców Świdnika podpisy pod petycją do Zarządu Powiatu Świdnickiego na sfinansowanie takiego rozwiązania.

 

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/02/kolizja-1024x768.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/02/kolizja-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEdyta Lipniowiecka,Jarosław Drozd,rondo turbinowe,rondo z helikopterem,swidnik,Świdnik Wspólna Sprawa.,Waldemar Białowąs,Wiesław Księski
Zgodnie w wcześniejszymi zapowiedziami Starostwa Powiatowego w Świdniku, nowe oblicze zyska rondo im. Świdnickiego Lipca 80, czyli tzw. rondo z helikopterem. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu padły konkrety w tej sprawie. Rondo z helikopterem to jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w mieście. Wkrótce ma się to zmienić dzięki jego reorganizacji. Powstanie czwarte...