DSC_0210Mimo niesprzyjającej pogody, Plac Konstytucji 3 Maja w Świdniku wypełniony był dziś po brzegi dziećmi i młodzieżą ze świdnickich szkół i przedszkoli oraz wszystkimi, którzy solidaryzują się z osobami chorymi na autyzm.

Jako przedstawiciel Powiatu Świdnickiego w Świdniku, w happeningu uczestniczył wicestarosta Waldemar Białowąs. Na Placu pojawił się również burmistrz Świdnika Waldemar Jakson.

Niebieskie baloniki i transparenty z hasłami „ Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski” nawiązywały do koloru, przypisanemu temu schorzeniu.

-Niebieski to przecież kolor nadziei. Ma dać osobom z autyzmem i ich rodzinom nadzieję na lepsze życie. Każdy może też wyrazić swoją solidarność oświetlając budynek na niebiesko czy dodać niebieski kolor do ubrania – tłumaczy Elżbieta Krupa, wicedyrektor i wiceprezes organizatora akcji – Stowarzyszenia Przyjaciół Ośrodka, działającego przy SOSW im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku.

DSC_0174Jak już pisaliśmy, akcja odbyła się w ramach obchodów Światowego Dnia Autyzmu, który przypada już 2 kwietnia.

Wspólny marsz ulicami Świdnika miał na celu podniesienie świadomości społecznej na temat autyzmu.

Po części oficjalnej, ok.godz. 10.10 wymaszerowano w kierunku tzw. okrągłego kościoła.

Na niebiesko zaświeci dziś miejska fontanna i podświetlony będzie budynek MOK-u.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/04/DSC_0136-1024x680.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/04/DSC_0136-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIautyzm,Elżbieta Krupa,kolor niebieski,SOSW im. H. Sienkiewicza,Światowy Dzień Autyzmu,Waldemar Białowąs,Waldemar Jakson
Mimo niesprzyjającej pogody, Plac Konstytucji 3 Maja w Świdniku wypełniony był dziś po brzegi dziećmi i młodzieżą ze świdnickich szkół i przedszkoli oraz wszystkimi, którzy solidaryzują się z osobami chorymi na autyzm. Jako przedstawiciel Powiatu Świdnickiego w Świdniku, w happeningu uczestniczył wicestarosta Waldemar Białowąs. Na Placu pojawił się również burmistrz...